PL: Kolejna porażka Resovii

W niedzielnym spotkaniu pomiędzy Stocznią Szczecin a Asseco Resovią Rzeszów lepsi okazali się podopieczni Michała Mieszka Gogola zwyciężając 3:0 i zapisując na swoim koncie 3 punkty.

Pierwszy set do stanu 6:6 był wyrównany. Później coś się zacięło w grze zespołu z Rzeszowa. Po skutecznym ataku Bartosza Kurka (13:9), trener Andrzej Kowal bierze czas dla swojej drużyny, jednak niewiele to pomogło Resovii, gdyż Stocznia Szczecin nie pozwala rywalom przejąć kontroli nad setem. Partię kończy potężnym atakiem Kurek.

Od początku kolejnego seta zespół ze Szczecina obejmuje znaczącą przewagę (14:9). Dobrym atakami popisuje się Mateusz Mika i rzeszowianie gonią rywali doprowadzają do stanu 22:20.  W końcówce jednak lepsi okazują się podopieczni Gogola.

Trzeci set rozpoczyna się podobnie do poprzedniego. Drużyna ze Szczecina ma od samego początku dużą przewagę. Jakub Jarosz próbuje swoim skutecznymi atakami poderwać swoją drużynę do walki, jednak zespół ze Szczecina nie daje szans swoim przeciwnikom. Blok na Buszku kończy spotkanie.

Stocznia Szczecin – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

MVP: Bartosz Kurek

Stocznia: Kazijski (9), Hoag (8), Kurek (18), Vande Voorde (6), Gałązka (8), Żygadło, Rossard (libero) oraz Mihułka (libero), Kluth, Maziarz i Penczew
Resovia: Shoji, Schulz (6), Rossard (12), Mika (6), Możdżonek (6), Dryja (1), Perry (libero) oraz Lemański (3), Redwitz (1), Jarosz (9), Perłowski i Buszek