Awans Jastrzębskiego Węgla

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zwyciężyli w rewanżowym pojedynku II rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów czym przypieczętowali awans do fazy grupowej.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Christos Prodromou. Następnie skutecznym atakiem oraz asem serwisowym popisał się Maciej Muzaj, co doprowadziło do stanu 4:3 dla Jastrzębskiego Węgla. Na pierwszej przerwie technicznej wynik był 8:5 dla gospodarzy. Trzy kolejne punkty zdobył Damiana Borucha. Zaniepokojony trener gości Ioannis Kalmazidis wziął cza. Drugą przerwę techniczną poprzedziła skuteczna akcja Rodrigo Quirogi (16:12). Jastrzębianie do końca pierwszej partii nie wypuścili z rąk swojej przewagi i wygrali seta (25:17).

W drugiej partii obie drużyny grały punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili goście. Prowadzenie w secie Jastrzębski Węgiel objął po błędzie w ataku Feliksa Juniora. Lukas Kampa popisał się dwoma dobrymi akcjami, co dało prowadzanie drużynie „pomarańczowych” (18:13). Klasą dla siebie był jednak Damian Boruch, który dla przeciwników był nie do zatrzymania. Skuteczny atak Macieja Muzaj, doprowadził do wygrania drugiego seta (25:19) i przypieczętował awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Trener Mark Lebedew w trzecim secie wpuścił  na boisko zmienników. Szansę dostali: Patryk Strzeżek (za Muzaja), Marcin Ernastowicz (za Quirogę) oraz libero Karol Gdowski za Popiwczaka. Na pierwszej przerwie technicznej trzypunktowe prowadzenie objęła drużyna z Jastrzębia(8:5). Mimo wielu zmian zawodnicy z Jastrzębskiego Węgla zwyciężyli bez problemu również w trzecim secie (25:15).

Jastrzębski Węgiel (POL) – Omonia Nikozja (CYP) 3:0
(25:17, 25:19, 25:16)

Składy zespołów:
Jastrzębski Węgiel: Muzaj (7), Boruch (11), Quiroga (5), De Rocco (8), Kampa (6), Sobala (9), Popiwczak (libero) oraz Strzeżek (6), Lushtaku (1), Ernastowicz (2), Gdowski (libero) i Turski
Omonia: Guzman (5), Prodromou (2), Alexiou (3), Bagrey (4), Sidibe (12), Felix (6), Papachristodoulou (libero) oraz Petrakidis A. (1), Savvidis, Perakidis S., Savvides (libero), Antoniades, Adamou i Achilleos

pierwszy mecz: 3:0 dla Jastrzębskiego Węgla
awans: Jastrzębski Węgiel