Bartosz Kurek Najlepszym Sportowcem

kurek

Decyzją czytelników, internautów, telewidzów i kibiców Bartosz Kurek – atakujący Reprezentacji Polski Mężczyzn – Mistrz Świata 2018 został Najlepszym Sportowcem Polski w Roku 2018.

– Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym myślał, że to nagroda tylko i wyłącznie dla mnie. Panowie, złota drużyno, to dla was! Dziękuję wam za to, co robicie na boisku. Kamil, jesteś Bogiem, a ja tutaj tylko na chwilkę wskoczyłem. Mam nadzieję, że w Tokio ta sama grupa zrobi coś wielkiego i będziemy mogli się tu znowu spotkać – przyznał  Bartosz Kurek.

Atakujący reprezentacji Polski w Bułgarii i we Włoszech rozegrał turniej życia i poprowadził naszą kadrę do złota. Ogromna rzesza fanów siatkówki w Polsce ochoczo głosowała na zawodnika ONICO Warszawa. Nic dziwnego, w końcu Kurek zgarnął nie tylko tytuł MVP mistrzostw świata, ale też został wybrany najlepszym siatkarzem Europy 2018 roku. Kurek został pierwszym siatkarzem, który zdobył tytuł Najlepszego Sportowca Roku.

Dwóch siatkarzy na podium

Kamil Stoch przedzielił dwóch siatkarzy, bo na trzecim stopniu podium stanął Michał Kubiak. Kapitan naszej kadry był już w dziesiątce plebiscytu – w 2015 roku zajął piątą lokatę – ale tym razem po raz pierwszy był tak wysoko. O tym jak ważny jest dla naszej kadry świadczyły mecze, w których go brakowało. Bez Kubiaka kadra przegrała z Argentyną i Francją i dopiero, gdy kapitan wrócił do składu, to ekipa Heynena wróciła na właściwe tory. Występujący w Japonii Kubiak nie mógł odebrać statuetki, za niego uczynił to Krzysztof Ignaczak.

Źródło: www.pzps.pl

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply