Beniaminek urwał punkt Resovii

Rzeszowianie do Nysy pojechali w roli faworyta, ale jak zwykle boisko zweryfikowało wszystko…

Spotkanie Stal rozpoczęła bardzo dobrze, jednak w trakcie trwania seta otwarcia, beniaminek dopuścił się kilku błędów, a zagrywka Butryna pozwoliła na wyrównanie wyniku. Resovia dobrą grą na siatce dała sobie przewagę punktową, którą zachowała do końca.

Drugi set należał do ekipy Stali. Dobrze pokazywał się w bloku Lemański, zagrywkę dokładali Filip i Butryn, a cały set przebiegał przy kilku punktowej przewadze Nysy, która wyrównała wynik meczu na 1:1.

Nieco więcej walki było w secie numer trzy, który momentami był zacięty. W drużynie trenera Stelmacha atak spoczywał na barkach Filipa, jednak cała ekipa nie potrafiła wyeliminować błędów własnych. Ostatecznie jednak dobra gra blokiem przeważyła końcówkę partii, która dała prowadzenie 2:1 Nysie.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki. Wysoką skuteczność ataku prezentował Butryn, dając Resovii oddech w postaci kilku punktowej przewagi. W tym secie Filip i spółka nie potrafili odrobić strat, a wręcz przeciwnie – po ich błędzie zakończył się set i potrzebny był tie-break aby rozstrzygnął losy meczu.

Krótki set rozpoczął się od prowadzenia rzeszowian, ale po chwili Stal doprowadziła do remisu, a nawet wyszła na niewielkie prowadzenie. Emocji w tej partii nie brakowało. Skuteczną przewagę rzeszowianom dał Cebulj, kończąc ważną kontrę, a błąd ustawienia beniaminka dał piłkę meczową gościom. Resovia po chwili cieszyła się z dwóch oczek wywalczonych na terenie beniaminka, Nysa zaś dopisała 1 punkt do tabeli.

MVP: Karol Butryn

Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (22:25, 25:19, 25:22, 18:25, 12:15)

Stal: Komenda (2), Bartman (9), M’Baye (5), Lemański (16), Łapszyński (12), Filip (30). Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Szczurek, Bućko
Resovia: Szerszeń (10), Drzyzga (2), Jendryk, Hain (8), Cebulj (12), Butryn (24), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Tammemaa (8), Taht (7), Buszek (1), Woicki, Domagała (1), Krulicki (1)