Beniaminek urwał punkt Resovii

Rzeszowianie do Nysy pojechali w roli faworyta, ale jak zwykle boisko zweryfikowało wszystko…

Spotkanie Stal rozpoczęła bardzo dobrze, jednak w trakcie trwania seta otwarcia, beniaminek dopuścił się kilku błędów, a zagrywka Butryna pozwoliła na wyrównanie wyniku. Resovia dobrą grą na siatce dała sobie przewagę punktową, którą zachowała do końca.

Drugi set należał do ekipy Stali. Dobrze pokazywał się w bloku Lemański, zagrywkę dokładali Filip i Butryn, a cały set przebiegał przy kilku punktowej przewadze Nysy, która wyrównała wynik meczu na 1:1.

Nieco więcej walki było w secie numer trzy, który momentami był zacięty. W drużynie trenera Stelmacha atak spoczywał na barkach Filipa, jednak cała ekipa nie potrafiła wyeliminować błędów własnych. Ostatecznie jednak dobra gra blokiem przeważyła końcówkę partii, która dała prowadzenie 2:1 Nysie.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki. Wysoką skuteczność ataku prezentował Butryn, dając Resovii oddech w postaci kilku punktowej przewagi. W tym secie Filip i spółka nie potrafili odrobić strat, a wręcz przeciwnie – po ich błędzie zakończył się set i potrzebny był tie-break aby rozstrzygnął losy meczu.

Krótki set rozpoczął się od prowadzenia rzeszowian, ale po chwili Stal doprowadziła do remisu, a nawet wyszła na niewielkie prowadzenie. Emocji w tej partii nie brakowało. Skuteczną przewagę rzeszowianom dał Cebulj, kończąc ważną kontrę, a błąd ustawienia beniaminka dał piłkę meczową gościom. Resovia po chwili cieszyła się z dwóch oczek wywalczonych na terenie beniaminka, Nysa zaś dopisała 1 punkt do tabeli.

MVP: Karol Butryn

Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (22:25, 25:19, 25:22, 18:25, 12:15)

Stal: Komenda (2), Bartman (9), M’Baye (5), Lemański (16), Łapszyński (12), Filip (30). Dembiec (libero) oraz Ruciak (libero), Szczurek, Bućko
Resovia: Szerszeń (10), Drzyzga (2), Jendryk, Hain (8), Cebulj (12), Butryn (24), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Tammemaa (8), Taht (7), Buszek (1), Woicki, Domagała (1), Krulicki (1)

Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply