Bieniek: Udało się nam wygrać zdecydowanie

Mateusz Bieniek, środkowy ZAKSY opowiada o meczu z Jastrzębskim Węglem.

Mecz może nie był łatwy, ale dosyć szybki. Spodziewaliście się takiego wyniku?

– Trudno cokolwiek przewidzieć w sporcie zwłaszcza wtedy kiedy gra się z silnym rywalem. Udało się nam wygrać zdecydowanie, bo wygraliśmy za trzy punkty. Taki był nasz cel przed meczem i bardzo cię cieszymy, że udało się nam go zrealizować.

W czym okazaliście się lepsi od rywala?

– Myślę, że we wszystkim. Wygraliśmy 3:0 więc sądzę, że byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wydaje mi się, że po za drugim setem, cały mecz mieliśmy pod kontrolą. Cieszymy się z wyniku, ale czeka nas ciężki wyjazd do Rzeszowa a tam z pewnością nie będzie łatwo.

Tak jak mówisz z boku wyglądało to tak jakbyście cały mecz kontrolowali

– W każdym secie był taki  moment, że odskakiwaliśmy rywalowi na kilka punktów i już nie dawaliśmy się dogonić Jastrzębskiemu Węglowi. Myślę, że to, iż gramy już parę sezonów razem, dobrze się znamy i świetnie dogadujemy daje nam dużą przewagę.

Po drugiej stronie siatki był Ferdinando De Giorgi, Dawid Konarski, można by rzec starzy znajomi…

– Przyjemnie się jest spotkać z trenerami, którymi się kiedyś pracowało lub zawodników z którymi się grało czy reprezentacji czy w innych klubach. Zawsze staramy się wyskoczyć przed meczem na wspólną kawę i powspominać stare czasy.

Kolejny mecz w niedzielę ZAKA zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów.

– Jedziemy do Rzeszowa po 3 punkty, aczkolwiek Asseco wraca do swojej dobrej gry, mają nowego trenera i z pewnością to nie będzie łatwy mecz. Naszym celem jest wygrywanie we wszystkich spotkaniach i mam nadzieję, że w Rzeszowie się to nie zmieni.

Fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply