Butryn w Resovii

Karol Butryn został nowym atakującym zespołu z Rzeszowa. Kontrakt z 26-letnim siatkarzem został podpisany na jeden sezon.

Karol Butryn urodził się w Puławach. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w zespole Cisów Nałęczów, skąd trafił do Avii Świdnik. Następnie występował w drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Młodej Ligi, skąd przeniósł się do pierwszoligowego zespołu KPS Siedlce.

Przez cztery lata występował też w GKS-ie Katowice, z którym awansował do PlusLigi, i w którym grał w tych rozgrywkach. W 2016 roku, w którym GKS awansował do PlusLigi, Karol Butryn został wybrany najlepszym atakującym i MVP finałów rozgrywek w I Lidze.

Nowy nabytek rzeszowskiego klubu ostatni sezon spędził w zespole Cerrad Enea Czarni Radom, którego był liderem. Pięciokrotnie został wybierany graczem meczu. Zdobył łącznie 430 punktów, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy PlusLigi. Drugi był także w klasyfikacji najlepiej atakujących (365 punktów) i najlepiej zagrywających (43 asy).

W PlusLidze Karol Butryn rozegrał do tej pory 4 sezony, występując w 113 meczach, w których zdobył łącznie 1772 punkty.

Inf. prasowa Asseco Resovia Reszów/ fot. plusliga.pl

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply