Cebulj oficjalnie w Resovii

Od dawna mówiło się, że Klemen Cebulj dołączy do Asseco Resovii Rzeszów. Teraz stało się to faktem.

Słoweński przyjmujący Klemen Cebulj będzie nowym graczem Asseco Resovii Rzeszów. Siatkarz podpisał z naszych klubem roczny kontrakt.

Klemen Cebulj to etatowy reprezentant Słowenii, z którą w ostatnich sezonach świętował wiele sukcesów. W 2015 roku Słoweńcy zwyciężyli w Lidze Europejskiej, a cztery lata wcześniej wywalczyli tam brązowy medal. Nowy siatkarz naszego klubu w 2015 roku został wybrany najlepszym przyjmującym Ligi Europejskiej.

Jeszcze większe sukcesy reprezentacja Słowenii, z Klemenem Cebuljem w składzie, święciła w mistrzostwach Europy. Zarówno w 2015 jak i 2019 roku Słoweńcy wywalczyli srebrne medale podczas tej imprezy.

W karierze klubowej Klemen Cebulj przez większość czasu związany był z ligą włoską. Trafił tam w 2012 roku i grał do tej pory, z roczną przerwą na występy w lidze chińskiej, w zespole Fudan University Shanghai, choć i w tym sezonie wrócił do Włoch na występy w ostatniej fazie ligowych rozgrywek.

W Chinach zdążył zdobyć mistrzostwo tego kraju. Na koncie ma także tytuły mistrza Słowenii i Włoch, puchar obu krajów, a także dwa brązowe medale Ligi Mistrzów wywalczone z zespołem Cucine Lube Banca Macerata. Do Rzeszowa przenosi się natomiast w innego wielkiego włoskiego klubu, Itas Trentino.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply