Challenge: Aluron przejechał się po tureckim rywalu

Aluron Virtu CMC Zawiercie w 1/8 Pucharu Chalenge podejmowała w Doąbrowie turecki Spor Toto SC Ankara. Mecz był zdecydowany i szybki w wykonaniu ekipy trenera Lebedewa.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowaną grą zawiercian i jakby zaskoczonych rywali, grających na zaciągniętym hamulcu. Wynik szybko rósł na korzyść Polaków, a przyczyniły się do tego również błędy własne tureckiej ekipy. Aluron zdeklasował w secie otwarcia rywali do 13!

Początek drugiego seta był wyrównany, a gra bardziej zacięta. Zawiązało się kilka ciekawych akcji, jednak nie trwało to zbyt długo. Zawiercianie grając bardzo skutecznie w ataku oraz na zagrywce ponownie zaczęła odjeżdżać z wynikiem. Dobre zawody rozgrywał Malinowski, Ferreira i Penchev. Ostatecznie Spor Toto w tej partii nie zostało już dopuszczone do głosu, dostając “lanie” do 11!

Trzeci set Turcy rozpoczęli w nieco zmienionym składzie, jednak cały czas brakowało im skuteczności na przyjęciu oraz w ataku. Ankara “trzymała” wynik, a po trzech zagrywkach Williamsa goście mieli pierwsze prowadzenie w meczu – 8:10. Debiutanckie wejście na parkiet zaliczył Lipiński, który przetransferowany został z Bydgoszczy. Od stanu 11:11, ponownie zawiercianie podkręcili obroty i zaczęli budować przewagę, ostatecznie kończąc seta i mecz pewnym triumfem.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Spor Toto SC Ankara 3:0 (25:13, 25:11, 25:19)

Zawiercie: Dosanjh, Malinowski, Ferreira, Verhees, Penchev, Czarnowski, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero)
Ankara: Bruno, Williams, Bidak, Kayhan, Eksi, Nascimento, Tokgoz (libero) oraz Ivgen (libero), Ugur, Cin, Tumer

Rewanżowe spotkanie Aluronu z Spor Toto rozegrane zostanie w Ankarze 12 lutego o godzinie 18:00. Zwycięzca dwumeczu uzyska awans do ćwierćfinału Pucharu Challenge.