Czarni bez seta z Ślepskiem

W Radomiu awansem rozegrany został mecz 16 kolejki PlusLigi, pomiędzy Czarnymi, a Ślepskiem. Radomianie w tym meczu nie mogli liczyć na atakującego Konarskiego, który leczy kontuzję stawu skokowego.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki, a wynik co chwila pokazywał remis. Najpierw Dryja za sprawą zagrywki dał przewagę Cerradowi, zaś po chwili ataki oraz zagrywka Bołądzia odwróciły wynik. Radom w końcówce odrobił dwa oczka, a udział w tym mieli Loh i Dryja – 24:24. Ostatecznie błąd Loha zakończył partię na korzyść Ślepska.

Drugi set był bardzo wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Suwalczanie dobrze grali zagrywką, celując w strefę konfliktu, co dawało oczekiwane skutki. As Tuanigi w końcówce dał piłkę setową gościom, a po chwili cios Bołądzia ze skrzydła dał stan 0:2 w meczu.

Bołądź w kolejnej partii nie schodził ze swojego poziomu, kończąc kolejne ataki dał przewagę gościom. Firszt w polu serwisowym zniwelował straty do jednego oczka, jednak dobra gra Ślepska nie pozwalała na doprowadzenie do remisu. Na pochwałę w drużynie Cerradu zasługiwał Gąsior, który rozgrywał mecz na pełnym dystansie i radził sobie dobrze. W końcówce Firszt popisał się kolejnym asem, zaś po błędzie ustawienia Suwałk, był remis 23:23, a o wyniku decydowała ponownie gra na przewagi. Dwa asy Bołądzia przesądziły o wyniku meczu.

MVP: Josua Tuaniga

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (24:26, 23:25, 28:30)

Radom: Josifow, Loh, Gąsior, Kędzierski, Dryja, Sander, Nowowsiak (libero) oraz Firszt, Pasiński, Ostrowski
Suwałki: Waliński, Bołądź, Takvam, Sapiński, Klinkenberg, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Filipowicz (libero), Kaczorowski, Warda, Rudzewicz

Fot. PlusLiga, K. Popiół

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply