Czwarty weekend LŚ – dzień drugi

Gr.B:

Reprezentacja Rosji pokonuje Bułgarię 3:0. Pierwszego seta gospodarze wygrali dość łatwo 25:18. W drugiej odsłonie poprawiła się gra Bułgarów, ale nie zdołali zatrzymać rywali po drugiej stronie siatki – 25:22. W trzecim secie dominowali Rosjanie, który gładko rozprawili się z przeciwnikami i odnieśli zwycięstwo – 25:15. Rosja w całym meczu zdobyła 9 punktów blokiem i 5 asów serwisowych. Przyjezdni w bloku uzyskali 5 oczek i zapunktowali dwoma asami.

Rosja – Bułgaria 3:0  (25:18, 25:22, 25:15)

Rosja: Apalikov, Grankin, Pavlov, Biriukov, Savin, Musersky i Verbov (L) oraz Makarov, Zemchenok

Bułgaria: Skrimov, Dimitrov, Yosifov, Aleksiev, Sokolov, Georgiev i Salparov (L) oraz Seganov, Penchev

Gr. C:

Finlandia na własnym terenie ulega Australii 1:3. Finowie zdołali ugrać tylko jednego seta. Nerwowo zrobiło się w końcówce seta, gdzie do końca nie było wiadomo jaka drużyna cieszyć się będzie ze zwycięstwa. Ostatecznie na przewagi triumfowała Australia – 29:27.  W drużynie przyjezdnej do zespołu dołączył Paul Carroll, który w miniony weekend dopingował kolegów z trybun.

Finlandia – Australia 1:3 (16:25, 21:15, 26:24, 27:29)

Finlandia: Tervaportti, Siltala, Tommi, Kunnari, Oivanen Mikko, Lehtonen i Mutka (L) oraz Kouki, Shumov, Ojansivu

Australia: Zingel, Sanderson, Passier, Peacock, White, Carroll i Perry (L) oraz Smith

Gr. D:

Argentyna bez Conte i Quirogi odnotowała zwycięstwo z Japonią za trzy punkty. W statystykach lepiej wypadła reprezentacja Argentyny, a najlepiej punktującym graczem okazał się Lucas Ocampo – 16 punktów.

Japonia – Argentyna 0:3 (21:25, 20:25, 15:25)

Japonia: Shimizu, Oh, Koshikawa, Chijiki, Fushimi, Yamauchi i Koga (L) oraz Takahashi, Eto, Shiraiwa, Dekita

Argentyna: Filardi, Sole, Pereyra, Imhoff, De Cecco, Ocampo i Garrocq (L) oraz Gonzalez Demian, Gonzalez Jose, Toro

Gr. E:

Korea – Portugalia 1:3 (21:25, 18:25, 25:15, 20:25)

Korea: Song, Lee, Park, Choi, Jeon, Park Chul i Bu (L), Lee Kang (L)

Portugalia: Keller, Ferreira Marco, Oliveira, Jose, Sequeira, Rodrigues i Casas (L)

Nasi sąsiedzi rozegrali spotkanie z reprezentacją Holandii, które zakończyło się korzystnie dla przyjezdnych. Dwa pierwsze sety wygrała Holandia do 21 i 15. Czesi natomiast powalczyli w końcówce trzeciej odsłony i przedłużyli swoje szanse w tym starciu. Holendrzy w czwartym secie postawili przysłowiową kropkę nad ,,i’’ i triumfowali 25:13.

Czechy – Holandia 1:3 (21:25, 15:25, 26:24, 13:25)

Czechy: Vesely, Hanik, Mach, Bartos, Krisko, Michalek i Krystof (L) oraz Hysky, Habr

Holandia: Van Harskamp, Ter Horst, Van Garderen, Koelewijn, Overbeeke, Diefenbach i Jorna (L) oraz Abdel-Aziz, Parkinson