Daniel Pliński : Cieszymy się, że wygraliśmy

Kapitan Cerrad Czarnych Radom po niedzielnym meczu z Effectorem nie krył zadowolenia z uzyskanego wyniku.

Dla 142-krotnego reprezentanta Polski mecz w Kielcach był oficjalnym debiutem w PlusLidze w barwach zespołu z Radomia – Cieszę się z debiutu, bo wygraliśmy na trudnym terenie 3:0, bo wiadomo co to jest dla kibiców mecz Radom kontra Kielce. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić sobie i im wiele radości. Myślę, że zagrałem w tym sezonie najlepszy mecz. W okresie przygotowawczym nie grałem zbyt dobrze, a teraz zagrałem dobre spotkanie. – powiedział po meczu kapitan Cerrad Czarnych Radom.

Pliński odniósł się też do sytuacji z trzeciego seta, kiedy to jego zespół przez moment stracił kontrolę nad meczem i roztrwonił czteropunktową przewagę – Siatkówka jest taką dyscypliną, że dopóki się nie zdobędzie ostatniego punktu to trzeba walczyć i uważać, bo można się obudzić „z ręką w nocniku”. Pierwsze mecze są bardzo stresujące, szczególnie na wyjeździe. Braliśmy pod uwagę, że będzie to ciężki mecz i drugi, trzeci set były zacięte. – ocenił środkowy radomskiej ekipy.

Przed siatkarzami z Radomia już w najbliższy weekend kolejne spotkanie. Tym razem rywalem będzie MKS Banimex Będzin.