Daszkiewicz oficjalnie trenerem GKS-u

dariuszdaszkiewicz_1555320068_0068

Doświadczony 51-letni szkoleniowiec poprowadzi GKS Katowice w sezonie 2019/20.

Dariusz Daszkiewicz, to osoba doskonale znana w siatkarskim środowisku. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego i w barwach tamtejszej Lechii rozpoczął swoją przygodę z siatkówką jako zawodnik. Następnie poświęcił się pracy trenerskiej, którą rozpoczął w AZS Rafako Racibórz. Później przez wiele lat pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Podczas pobytu w Spale pracował z reprezentacjami kadetów oraz juniorów, z którymi zdobywał medale na międzynarodowych imprezach. W kolejnych latach Dariusz Daszkiewicz związał się z kielecką siatkówką. Wraz z Fartem Kielce awansował z II do I ligi, a następnie do PlusLigi. W Kielcach pracował z przerwami przez dziesięć lat, prowadząc w międzyczasie reprezentację Polski do lat 23.

- Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS-u Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie. Współpraca już układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Umowa obowiązuje na rok, ale z chęcią ją przedłużymy, jeśli wszystko będzie przebiegać po naszej myśli – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Znamy również pozostałych członków sztabu szkoleniowego. Rolę drugiego trenera nadal będzie pełnił Grzegorz Słaby. Statystykiem zespołu został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Wkrótce poznamy również nazwisko trenera przygotowania fizycznego.

Jednocześnie informujemy o zmianach w składzie siatkarskiej GieKSy. Jak już wcześniej ogłosiliśmy kontrakty z klubem przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. Pozostałych 12 zawodników żegna się z GKS-em. Z klubu odchodzą: Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Bartosz Mariański, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux oraz Gonzalo Quiroga. Zmianie ulegnie również sztab szkoleniowy. Z GieKSą żegnają się trener Piotr Gruszka oraz Andrzej Zahorski, Adrian Brudnicki i Grzegorz Krystkiewicz.

Inf. prasowa GKS Katowice/fot. GKS Katowice

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply