Finał: ZAKSA krok od złota

zaksa.sliwka_cev

ZAKSA lepsza od ONICO w drugim meczu finałowym, przez co od złota dzieli obecnych wicemistrzów już tylko jedno zwycięstwo.

Po kontrowersjach jakie były w pierwszym meczu finałowym, kibice ONICO oczekiwali zwycięstwa przed własną publiką i wyrównania stanu rywalizacji. Mimo wielkiej walki, nie udało się tego dokonać.

pierwsza partia zależna była od mocnej zagrywki, z którą nie radzili sobie siatkarze ONICO. Poniżej oczekiwań zagrał Łukasik, a w polu zagrywki ZAKSY punktował Deroo, a w ważnym momencie serię posłał Kaczmarek.

Drugi set, to walka na przewagi. ONICO kilkukrotnie wychodziło na prowadzenie, jednak ZAKSA potrafiła wyrównywać straty. Ponownie Deroo „odpalił” zagrywkę, a pod koniec seta tym samym elementem dał przewagę gościom Szymura. ZAKSA miała piłkę setową przy stanie 21:24, ale w tym momencie wykorzystane akcje w obronie ONICO i blok Wrony, skutkowały graniem na przewagi, w której lepsi byli goście.

W trzecim secie, po stracie kilku punktów gospodarze się ocknęli i zaczęli powoli odrabiać straty. Dobre zawody w ataku rozgrywał Muzaj. Ponownie zagrywką punktowali kędzierzynianie, najpierw Bieniek, później Toniutti i w tym momencie ZAKSA przejmowała inicjatywę. Ostatni punkt padł po ataku środkiem, więc kędzierzynianie wygrali na warszawskim Torwarze bez straty seta.

Kolejny mecz, być może ostatni odbędzie się w sobotę o godz. 17:30 w Kędzierzynie-Koźlu.

MVP: Sam Deroo

ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-0 dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
ONICO: Muzaj (20), Brizard (3), Łukasik (5), Wrona (6), Vigrass (7), Penczew (10), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans, Janikowski (1), Nowakowski
ZAKSA: Kaczmarek (18), Toniutti (4), Wiśniewski (8), Bieniek (7), Szymura (5), Deroo (15), Zatorski (libero) oraz Koppers

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply