Grbić: Wykonaliśmy kawał dobrej roboty

ZAKSA wygrała kolejny mecz Ligi Mistrzów, mając na koncie 4 zwycięstwa na 4 rozegrane mecze. Trener Grbić i przyjmujący Łukasik skomentowali to co działo się w Belgii.

Piotr Łukasik (przyjmujący ZAKSY):
Od początku nasza dobra gra była przyczyną tego, że rywale być może trochę wyglądali na bezbronnych. Cały zespół dobrze zagrywał, byliśmy też skuteczni w kontrataku i przede wszystkim w swojej pierwszej akcji. Tylko w drugim secie przydarzył nam się przestój od stanu 5:5 do 9:5. Pojawiło się kilka niedokładności. Wszedł jednak na zagrywkę David Smith i wszystko wróciło do normy. Cieszy to, że kolejny mecz w Lidze Mistrzów wygraliśmy dość szybko, pewnie 3:0 i tracąc jak najmniej sił. Tymi siłami musimy trochę szachować.

Relacja z meczu dostępna tutaj

Nikola Grbić (Trener ZAKSY):
Każdy mecz jest inny, szczególny. To jest bardzo ważne, że graliśmy dobrze nie tylko ze względu na zwycięstwo, ale też na przyszłość i kolejne mecze. Nigdy nie wiesz, kiedy przeciwnik zagra swoją najlepszą siatkówkę nie mając nic do stracenia w rywalizacji z taką drużyną jak nasza. Musimy cały czas być czujni. Pozytywne jest to, że jeżeli jesteśmy tak skoncentrowani i agresywni jak w meczu z Knack Roeselare, tracimy wtedy niewiele punktów, niewiele czasu i energii. Kiedy się gra średnio co trzy dni, to jest bardzo ważne. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty, zagraliśmy dobrą siatkówkę. Każdy, kto wszedł na boisko pokazał się z dobrej strony i mogę z całą pewnością powiedzieć, że jestem zadowolony po tym meczu.

Inf. prasowa ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/własne
Fot. CEV

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply