I liga: Mistrzowie z Suwałk!

Ślepsk Suwałki zdobył mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn, pokonując w wielkim finale w trzech meczach Stal Nysa. Po drodze suwalszczanie nie pozostawili żadnych wątpliwości, kto jest najlepszy na zapleczu PlusLigi, pokonując w półfinale najlepszą ekipę fazy zasadniczej – Lechię Tomaszów. W wielkim wygrali dwukrotnie na wyjeździe, a sukces przypieczętowali w domu.

Zespół prezesa Wojciecha Winnika, jednocześnie podstawowego atakującego Ślepska, spisał się w tych rozgrywkach rewelacyjnie. Nikt chyba przed sezonem nie spodziewał się, że suwalszczanie zagrają tak znakomicie w fazie play-off, że zatrzymają najgroźniejszych rywali i to w tak przekonujący sposób!
Po trzecim, decydującym meczu stało się jasne, że Ślepsk ma szansę na jeszcze coś więcej niż puchar za triumf w lidze. Klub z Suwałk złożył bowiem aplikację do Polskiej Ligi Siatkówki, by w przyszłym sezonie startować w PlusLidze. By tak się stało musi wypełnić warunki regulaminowe, m.in. dotyczące odpowiedniej hali czy możliwości organizacyjno-finansowych. W tym momencie trwa weryfikacja klubu z Suwałk, wydaje się jednak, iż spełni on wymogi. W mieście powstaje bowiem nowoczesna hala, która ma być oddana do użytku w sierpniu 2019 roku. Ślepsk wygrywając 1. Ligę Mężczyzn wykonał już najważniejszy krok, by w sezonie 2019/2020 zagrać w elicie – Lidze Mistrzów Świata.

Przypomnijmy, że sezon 2018/19 był pierwszym w historii 1. Ligi Mężczyzn rozgrywany pod egidą Polskiej Ligi Siatkówki. W trakcie rozgrywek pojawiły się zmiany w organizacji marketingu rozgrywek, a co najważniejsze, PLS nawiązała współpracę z Telewizją Polsat. Ta przeprowadzała transmisje na żywo z meczów kolejki, a oprawa tych spotkań przypominała mecze najwyższej klasy rozgrywkowej. – To dla nas nowy projekt, który chcemy rozwijać i sprawiać, by pierwsza liga była coraz bardziej atrakcyjna dla sponsorów, kibiców i drużyn – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Po meczu decydującym o mistrzostwie prezes Winnik ogłosił zakończenie kariery sportowej. Teraz czas na wyzwania organizacyjne i Ligę Mistrzów Świata.

Inf. prasowa Polskiej Ligi Siatkówki/fot. P. Sumara

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply