IO: Kolejna wygrana Polaków

Polacy w kolejnym meczu grupowym podejmowali gospodarzy – reprezentację Japonii. Przed spotkaniem można było spodziewać się zaciętej walki, bowiem zawsze z Japonią gra się ciężko, a dodatkowo na mistrzów świata każdy rywal wychodzi z dodatkową motywację. Mecz jednak biało-czerwoni zamknęli w trzech setach.

Biało-czerwoni od początku rozgrywali dobre spotkanie, chociaż Japonia nie dawała za wygraną, przez co sety do końca były ciekawe. Polacy dobrze zagrali w ataku, a polscy środkowi zrobili swoje blokiem, Leon i Nowakowski punktowali również serwisem. Japończycy mimo walki do końca, nie byli w stanie dorównać naszym rodakom.
Trzeci set kończyła gra na przewagi. Dobre ataki Ishikawy, nieskończona akcja Polaków i było 24:24. Ostatecznie końcówka i cios Leona zakończyły seta, a cały mecz w 3 setach. Tym samym ekipa trenera Heynena ma na koncie trzy zwycięstwa i porażkę.

JAPONIA – POLSKA 0:3 (22:25, 21:25, 24:26)

Japonia: Onodera, Yamauchi, Nishida, Sekita, Ishikawa, Takahashi, Yamamoto (L) oraz Shimizu, Lee, Takanashi
Polska: Kurek, Leon, Drzyzga, Śliwka, Kochanowski, Bieniek, Zatorski (L) oraz Nowakowski, Kaczmarek, Łomacz, Semeniuk

Polacy kolejny mecz rozegrają 1 sierpnia. Spotkanie Polska – Kanada zaplanowano na niedzielę o godzinie 2.00 czasu polskiego.