Janusz: Ciągle budujemy swoją grę

Marcin Janusz, rozgrywający grupy Azoty ZAKSA został wybrany zawodnikiem meczu z Resovią. Kędzierzynianie zwyciężyli 3:1, a nowy rozgrywający pokazał po raz kolejny pewną grę i dobrą dystrybucję piłek. Oto co powiedział po spotkaniu Janusz…

Po raz kolejny macie kłopot z wejściem w mecz. Z czego to wynika?

• Ciężko powiedzieć. Jesteśmy młodym zespołem i ciągle budujemy swoją grę. Pierwszy set tak naprawdę do połowy był wyrównany, później zacięliśmy się na jednym ustawieniu i to zaważyło na zakończeniu seta wysoką przewagą Resovii. Cieszy jednak, że mimo tego potrafiliśmy wrócić do gry i pokazać swoją siatkówkę. To jest budujące, tak samo jak nasza gra z każdym meczem wygląda lepiej.

Momentami wasza gra wyglądała bardzo dobrze.

• Oczywiście, my zdajemy sobie sprawę z tego, że tego czasu potrzebujemy, a będziemy i możemy grać jeszcze lepiej. Z każdym meczem rośniemy, gra jest widocznie coraz lepsza, także to nas buduje. Mam nadzieję, że ta tendencja zostanie utrzymana.

Kolejny mecz już w środę, z Jastrzębiem, któremu macie coś do udowodnienia po porażce w Superpucharze?

• Oczywiście, chcemy się zrewanżować, jednak mamy świadomość jaką drużyną jest Jastrzębski Węgiel. Myślę, że oni będą się bili o najwyższe cele nie tylko u nas, w Polsce, a w Europie. Na pewno czeka nas świetne spotkanie, z tego się cieszymy, kibice pewnie też. Teraz mamy mecze z tymi zespołami z wyższej półki i na razie radzimy sobie dobrze. Mam nadzieję, że po środowym meczu ta tendencja będzie utrzymana.

Zwycięstwo 3:0 zrekompensowałoby niedosyt po ostatnim meczu, tym w Lublinie?

• Nieee. Oczywiście, że nikt nie złoży deklaracji, że wygramy 3:0. Myślę, że ani z naszej, a ni z ich strony takie zapewnienia nie padną. Jednak na pewno zrobimy wszystko żeby wygrać mecz i na tym się skupiamy.

Z Kędzierzyna: Ludmiła Kamer