Kaczmarek: Serwis był kluczowy

Reprezentacja Polski drugą rundę Siatkarskiej Ligi Narodów rozpoczęła od pewnej wygranej z reprezentacją Australii. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando biało-czerwonych, którzy zagrali na dobrym poziomie, wręcz bawiąc się siatkówką. Wystarczy podkreślić, że w trzech partiach nasi rodacy ustawili 13 punktowych bloków, przy jednym rywali oraz zaserwowali 11 asów, również przy jednym asie rywali.

Oto co po meczu powiedział znany naszym kibicom z PlusLigi Australijczyk Dosanjh oraz nasz atakujący Kaczmarek.

Arshdeep Dosanjh (Australia):

  • Myślę, że to był bardzo trudny mecz. Pozytywną rzeczą, jaką możemy z tego wyciągnąć to nauka. Ten mecz pokazał nam, gdzie musimy być i jak ciężko musimy pracować, aby być jak jeden z najlepszych zespołów na świecie. Jest więc wiele rzeczy do poprawienia. Nie byliśmy wystarczająco agresywni, grając z wielkimi drużynami, takimi jak Polska, musisz ryzykować, ponieważ jeśli grasz łatwo, oni oddają dziesięć razy mocniej, trudniej.

Łukasz Kaczmarek (Polska):

  • Nie możemy powiedzieć, że była to łatwa wygrana, bo w trzecim secie nie wystartowaliśmy dobrze, ale generalnie zagraliśmy dobry mecz. Dobrze zaczęliśmy, nasz blok i obrona były bardzo dobre, graliśmy świetnie w bloku, ale przede wszystkim nasz serwis był kluczowy dla przebiegu gry. Przycisnęliśmy Australię serwisem i wtedy grało się dużo łatwiej. Wiemy, że teoretycznie łatwiej było grać z Australią, niż z kolejnymi przeciwnikami – USA i Rosją. Mamy ciężką rundę i bardzo silnych przeciwników, więc cieszymy się, że łatwo wygraliśmy z Australią i teraz możemy przygotowywać się do kolejnych meczów.

Źródło: FIVB
Fot. FIVB

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply