Kolejne zakażenia w GKSie

Katowicka GieKSa pozostaje w izolacji, powiększyło się grono zarażonych… Nadal koronawirus „obecny jest” w Jastrzębiu, Będzinie, Warszawie, czy Gdańsku.

W dniu 8 października br. drużyna GKS-u Katowice, pozostająca w izolacji od 3 października, przeszła testy RT-PCR na obecność w organizmie koronawirusa COVID-19. Dzień później poznaliśmy ich wyniki. Obecność wirusa wykryto u dwóch kolejnych członków drużyny, pozostałe testy dały wynik negatywny. Na chwilę obecną zakażonych jest trzech przedstawicieli zespołu.

Zarażeni przechodzą chorobę łagodnie, występuje u nich część objawów typowych dla zachorowania na koronawirusa COVID-19. W związku z wykryciem kolejnych zakażeń służby sanitarne wydłużyły okres izolacji zespołu do poniedziałku 12 października. Po zakończeniu izolacji drużyna przejdzie kolejne badania, by w pełni zdrowia wrócić do treningów.

Przypomnijmy, że po kwarantannie do gry wraca Ślepsk Malow Suwałki. W dalszym ciągu w izolacji przebywa drużyna z Warszawy, Będzina, a w Gdańsku zarażony jest trener Michał Winiarski. Jastrzębski Węgiel również poinformował o zakażeniu Michała Gierżota, który zaraził się na turnieju reprezentacyjnym. Ten przypadek jednak nie miał przełożenia na izolację ekipy Jastrzębskiego, bowiem zawodnik ten nie miał z kolegami kontaktu.

Inf. prasowa GKS Katowice/własne

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply