Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3

Siatkarska prawda po raz kolejny się sprawdziła, mimo iż ZAKSA prowadziła 2:0 przegrała ostatecznie w tie-breaku.

Od autowej zagrywki rozpoczyna Kooy – 0:1. Po skosie Konarski – remis po 4. Punktuje Wiśniewski ( 7:5). ZAKSA na pierwszej przerwie technicznej prowadzi 8:6. W aut bez bloku atakuje Konarski – 10:7. As serwisowy Michała Ruciaka – 13:9. Na drugiej przerwie podopieczni trenera Świderskiego prowadzą 16:12. W taśmę atakuje Schops – 21:15.  Przez blok przedziera się Konarski – 24:16. ZAKSA Pierwszą partię wygrywa 25:16.

Bez bloku w aut atakuje Veres i ZAKSA prowadzi już 3:1. As serwisowy Kooy’a – 5:2. Błąd Pawła Zagumnego, blokowany Witczak i Resovia remisuje – 5:5. As serwisowy Konarskiego – 5:6. Po antence atakuje Konarski – 11:8. Po rękach Konarski – 12:10. Ruciak ustrzelony przez Pencheva – 12:11. Punktowa zagrywka Perłowskiego i Resovia doprowadza do remisu – po 13. Na drugiej przerwie technicznej prowadzi Resovia – 15:16. Nowakowski blokowany przez Możdżonka – remis po 17. Ze skrzydła po prostej Konarski – 20:21. Blokowany Kooy – ZAKSA prosi o challenge, który potwierdza dotknięcie siatki podczas bloku po stronie rzeszowian – 22:22. W kontrze skutecznie Konarski – 22:23. Po antence atakuje Konarski – 24:23. Po rękach Witczak – 25:24. W aut atakuje Konarski, Resovia prosi o challenge, który pokazuje przekroczenie linii środkowej przez ZAKSĘ – remis po 25. Z krótkiej Możdżonek – 26:25. W aut atakuje Konarski, weryfikacja, sędziowie orzekają aut – 27:25.

Blokowany Kooy i Resovia prowadzi 0:2. Na skrzydle skutecznie Penchev i Resovia ma trzypunktowy zapas – 3:6. N pierwszej przerwie goście prowadzą 8:6.  Blokowany Veres – remis po 8. Przesunięta, krótka i ZAKSA prowadzi 11:8. Blok-aut po ataku Witczaka – 12:10. Skutecznie Piotr Nowakowski – 12:11. Z prawego skrzydła punktuje Konarski – remis po 12. Ze środka Perłowski – remis po 15 Długą akcję kończy Kooy – 16:15. Blokowany Kooy – 18:19. Ze środka Nowakowski – 20:21. W kontrze skutecznie Witczak – 21:21. Blokowany Witczak i Resovia wygrywa bardzo długą akcję – 21:23. Możdżonek blokowany i Resovia ma piłkę setową – 21:24. W kontrze skutecznie Kooy – 23:24. Konarski ze skrzydła i Asseco wygrywa 23:25.

Skutecznie Veres i remis – 2:2. Po skosie w aut Dawid Konarski – 4:4. W ataku nie do zatrzymania Witczak – 7:5. W ataku kiwa Kooy – 10:6, czas dla rzeszowian. Na podwójnym bloku Penchev – 11:7 W aut bez bloku Kooy – 11:8. Ze środka Nowakowski – 13:10. Skutecznie Witczak i na drugiej przerwie ZAKSA prowadzi 16: 12. Witczak zablokowany -16:14. Długą akcję punktowym blokiem kończą rzeszowianie, ZAKSA prosi o challenge, sędziowie nie zmieniają decyzji – 17:16. Blok-aut po ataku Witczaka – 19:16. W siatkę atakuje Witczak – 19:18. Skutecznie ze skrzydła Konarski i remis po 20. W kontrze skutecznie „Konar”, Asseco wychodzi na prowadzenie 21:20. Blokowany Witczak – 21:23. Autowa zagrywka Veresa – 22:23. Kolejna kapitalna akcja ze środka – punktuje Nowakowski – 22:24. Kooy w ataku popełnia błąd przekroczenia linii trzeciego metra – 22:25.

Od punktowego bloku rozpoczyna Resovia – 0:1. Punktowa zagrywka Kooya – 2:1. Autowa zagrywka Kosoka – 3:2. Ze skrzydła skutecznie Konarski – remis po 3. Po bloku Ferens – 4:3 W taśmę kiwa Kooy – 5:6. Ze środka Kosok – 6:7. Masa mocnych ataków, pięknych obron, jedną z dłuższych akcji wygrywa Resovia – 6:8. Autowa zagrywka Drzyzgi – 7:8.  Ze środka Kosok – 7:9. Atakiem ze środka odpowiada ZAKSA – 8:9.  Kolejna udana akcja Kosoka – 8:10. W kontrze w aut atakuje Konarski – 9:10. W kontrze skuteczny Veres – 9:12, czas dla ZAKSY.  Blokowany Witczak – 10:13.  Kolejny punktowy blok na Witczaku, Resovia ma piłkę meczową! (10:14). W aut atakuje Witczak – 10:15.

MVP: Piotr Nowakowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:16; 27:25; 23:25; 22:25; 10:15)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-1 dla ZAKSY

Składy:

ZAKSA: Witczak, Zagumny, Ruciak, Kooy, Wiśniewski, Możdżonek, Gacek  (L) oraz: Ferens, Pilarz, Bociek

Resovia: Perłowski, Konarski, Veres, Nowakowski, Lotman, Tichacek, Ignaczak (L) oraz: Drzyzga, Schops, Penchev, Kosok, Filip,