Kwal. do IO: Francja zwyciężyła bój o Tokio!

Finałowa walka o bilet do Tokio na Igrzyska Olimpijskie 2020 została rozstrzygnięta! Po 5 dniach zmagań cieszą się Trójkolorowi

Niemcy spotkanie finałowe rozpoczęli kiepsko, ze słabym przyjęciem, co rzutowało na pozostałe elementy. Francuzi zagrali swoje, dobrze w ataku prezentował się Patry, wspomagany Ngapethem i to wystarczyło, by pewnie wygrać seta.
Drugi set był wyrównany do połowy, później ponownie inicjatywę przejęli goście. Francja agresywnie serwowała na Fromma, który miał spore kłopoty, a Ngapeth w ataku prezentował coraz odważniejsze zagrania. Trójkolorowi po chwili prowadzili 2:0 i dzielił ich wygrany set od Tokio.
Trzecia odsłona spotkania, to walka Niemców i rzucenie wszystkiego na jedną kartę. Ekipa trenera Gianiego prowadziła do połowy partii, ale później Francja odrobiła dwa oczka straty i trwała walka przy głośnym dopingu berlińskiej publiczności. Efektowny blok Kricka na Ngapethcie dał stan 23:23. Pierwszą piłkę meczową mieli w górze Trójkolorowi i wykorzystał ją Ngapeth kończąc mecz punktową zagrywką.
Francuzi zwyciężając kwalifikacje w Berlinie, awansowali jako ostatnia drużyna z Europy na IO Tokio 2020!

Francja – Niemcy 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

Francja: Patry, Ngapeth, Brizard, Le Goff, Louati, Chinenyeze, Grebennikov (L) oraz Lyneel, Tillie
Niemcy: Fromm, Krick, Kaliberda, Bohne, Grozer, Kampa, Steuerwald (L) oraz Schott, Reichert, Karlitzek