Kwal. do IO: Zwycięstwo Polek w grupie

Biało-czerwone zgodnie z planem, szybko i pewnie pokonały Azerbejdżan w ostatnim swoim meczu fazy grupowej kwalifikacyji do IO2020, awansując do półfinału z pozycji lidera gr. A.

Pierwsze dwa sety nasze rodaczki zagrały swoje, bez wielkiego wysiłku wygrywając pewnie do 19. Trzecia partia, do której przystąpiły Polki „drugim garniturem”, była grana z niewielką przewagą Azerek. Jednak w końcowej fazie, podopiecznej trenera Nawrockiego odrobiły straty. Nie było łatwo, jednak i trzecia odsłona została wygrana przez Polki. Z dobrej strony pokazała się Fedusio wchodząc do gry od drugiego seta.

Biało-czerwone w półfinale zagrają z faworytkami tych kwalifikacji, reprezentacją Turcji. W drugim półfinale zagrają Niemki z Niderlandkami. Spotkania te odbędą się w sobotę.

POLSKA – AZERBEJDŻAN 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Polska: Stencel, Kąkolewska, Stysiak, Wołosz, Wójcik, Smarzek-Godek, Stenzel (libero) oraz Alagierska, Łukasik, Kowalewska, Górecka, Fedusio
Azerbejdżan: Abdulazimova, Samadova, Bashnakova, Yagubova, Azizova, Kiryliuk, Karimova (libero) oraz Gurbanova, Alishanova, Aliyeva

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply