Kwal. do ME 2015: Zwycięstwo na inaugurację

Pierwszy skuteczny atak Kubiaka 1:0.  As Michała Kubiaka 2:0. Blok-aut po ataku Wlazłego 3:1. Skutecznie w kontrze Petrusevics 3:2.  Dwie z rzędu punktowe zagrywki Wlazłego 7:2. Kurek wybija piłkę po bloku i mamy pierwszą przerwę techniczną 8:2. Dwa punktowe bloki reprezentacji Polski 10:2. Wlazły zablokowany 13:6. Dwa asy Drzyzgi i obie drużyny schodzą na drugą przerwę techniczną 16:6.  Po skosie punktuje Egleskalns 19:10. Blok Kłosa i Kurka 21:11. Autowy atak Kubiaka 23:14. Kiwa Kubiak i piłka setowa dla Polski 24:14. Pierwszego seta kończy Kurek z szóstej strefy 25:15.

Dłuższą kontrę Kubiak kończy plasem 1:0. Kubiak powstrzymany podwójnym blokiem 1:1. Nowakowski również zatrzymany i na prowadzeniu Łotysze 2:3. Dynamiczny atak Wlazłego 5:4. Kubiak zablokowany przez Korzenevicsa i na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Łotwa 7:8.  Drzyzga gra krótką z Nowakowskim 10:10. As serwisowy Liepinsa i o czas prosi Antiga 11:13. Po raz kolejny dobrze funkcjonuje polski blok 13:15. Druga przerwa techniczna 13:16. Kubiak doprowadza do remisu 16:16. Nowakowski bije ze środka 19:19. Polska obejmuje prowadzenie 21:20.  Piłka setowa 24:22 nerwową wymianę kończy Kubiak. Kubiak uderza na lewym skrzydle i kończy drugą partię 25:23.

Punktowy blok Egleskalnsa 1:2. Kurek obraca piłkę do prostej 2:2. Kurek popełnia błąd przekroczenia linii 4:5. Medenis nie radzi sobie z potrójnym blokiem 6:5. Pierwsza przerwa techniczna 8:5. Polska prowadzi z Łotwą 12:6. Po przekątnej punktuje Medenis 12:9. Nie do obrony atak Petrusevicsa 13:11. Autowy atak Kurka 14:13. Pojedynczy blok Drzyzgi 16:13. Punktowy serwis Kurka 18:14. Polacy nadal górą 22:16 – kończy atak Wlazły. Piłka meczowa 24:16. Błąd Łotyszy i wygrywamy trzeciego seta 25:16 oraz cały mecz 3:0.

Polska – Łotwa  3:0  (25:15, 25:23, 25:16)

Polska: Kurek, Kłos, Nowakowski, Wlazły, Drzyzga, Kubiak i Zatorski (L)

Łotwa: Petrusevics, Medenis, Korzenevics, Petrovs, Egleskalns, Liepins  i Ivanovs (L)