Kwolek: W tym meczu byliśmy po prostu lepsi

onico.kwolek_kowolik.pl

Wypowiedzi zawodników ONICO Warszawa po zwycięstwie nad Treflem Gdańsk.

Warszawska drużyna zwyciężyła w trzech setach, robiąc ważny krok w stronę utrzymania drugiego miejsca przed play off’ami, które daje awans bezpośrednio do półfinału rozgrywek ligowych. Spotkanie wyjątkowo było rozegrane w Łodzi, jednak jak podkreślali siatkarze, nie miało to większego znaczenia i przełożenia na grę.

Bartosz Kwolek:
- Hala w Łodzi okazała się bardzo przyjemna, nie czuliśmy żadnego dyskomfortu związanego z tym, że był to mecz domowy. Nie wydaje mi się też, żeby hala wpływała na formę zawodników w danym dniu. W tym meczu byliśmy po prostu lepsi o Trefla, który swoimi ostatnimi występami w Lidze Mistrzów pokazał, że potrafi grać dobrą siatkówcę.
- Czy wyniki setów odzwierciedlały to, co działo się na boisku? Nieskromnie powiem, że tak. Dominowaliśmy w tym meczu, na początku każdego seta tworzyliśmy sobie przewagę, którą stale powiększaliśmy. Nasza gra może się coraz bardziej podobać kibicom i obyśmy utrzymali tę formę jak najdłużej.

Graham Vigrass:
- To nie Trefl zagrał źle, tylko my zaprezentowaliśmy się naprawdę świetnie. Może rywale nie wyglądali tak, jak podczas ostatnich spotkań Ligi Mistrzów, ale to my zmuszaliśmy ich do błędów i narzuciliśmy swoje warunki gry.
- Naszym celem cały czas jest utrzymanie drugiego miejsca w tabeli, ale nie myślimy jeszcze o meczu z Jastrzębskim Węglem, bo przed nami równie ważne spotkanie w Olsztynie.

Bartosz Kurek:
- W tej lidze wszystko się może zdarzyć. PlusLiga jest bardzo ciekawa, pełna atrakcyjnych siatkarsko widowisk i niespodziewanych rezultatów. Mam nadzieję, że my do samego końca sezonu zasadniczego będziemy jednak grali na swoimi, wysokim poziomie i przedłużymy to również w fazie play-off.

Źródło: ONICO Warszawa/fot. PlusLiga

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply