LM: Jastrzębie bez straty seta

Jastrzębski Węgiel swoją przygodę w Lidze Mistrzów rozpoczyna od zwycięstwa 3:0 z CAI Teruel.

Pierwszy punkt w tym spotkaniu trafia na konto gospodarzy 1:0. Pajenk uruchomiony na środku i mamy remis 2:2. Łasko nieomylny w ataku 5:5. Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Teruelu 8:6. Jastrzębski blok obija Chourio 9:7. Atak Łaski nie do zatrzymania 12:12. Bartman radzi sobie w kontrze 12:14. Czarnowski stawia punktowy blok 13:17. Ruiz zablokowany 13:18. Sytuacyjną piłkę kończy Łasko 17:20. Bartman uruchomiony na lewym skrzydle 18:23. Piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla 18:24 – blok przyjezdnych. Pierwszą odsłonę kończy ze środka Pajenk 20:25.

Drugiego seta rozpoczyna udanym zbiciem Łasko 0:1. Kapitan Jastrzębskiego zdobywa asa 1:3. W ataku nie myli się Gierczyński 3:5. Po ataku Bartmana obie drużyny udają się na pierwszą przerwę techniczną 5:8. Chourio wykorzystuje piłkę przechodzącą 9:10. Jastrzębianie blokiem zwiększają swoje prowadzenie 11:14. Druga przerwa techniczna 14:16. Gospodarze remisują, po 16. Błąd w polu serwisowym popełnia Bartman 18:18. Bartman nie przebija piłki na stronę rywali 24:23. Czarnowski dynamicznie na środku  i jastrzębianie bronią pierwszej piłki setowej 24:24. Bartman trafia w boisko 26:27. Gospodarze popełniają błąd i drugą odsłonę wygrywają siatkarze z Jastrzębia 26:28.

Łasko myli się w ataku 1:1. Ruiz psuje serwis 1:2. Na prawym skrzydle radzi sobie Łasko 2:3. Ze środka punktuje Czarnowski 5:7. Łasko wybija piłkę po bloku w aut i mamy pierwszą przerwę techniczną 5:8. Pajenk nieomylny w autaku 9:14. Rozgrywający z Teruelu zaskakuje kiwką rywali po drugiej stronie siatki 10:15. Jastrzębianie powiększają swoje prowadzenie i zbliżają się do zakończenia tego spotkania 12:19. Przyjezdni zapisują na swoim koncie punkt zdobyty blokiem 18:23. Jastrzębski Węgiel wygrywa trzecią partię po błędzie swoich rywali 20:25.

CAI Teruel – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 26:28, 20:25)

TERUEL: Mera, Galić, Altayo, Chourio, Ruiz, Ferreira Rangel oraz Rodriguez (l)
Jastrzębie: Masny, Gierczyński, Pajenk, Łasko, Bartman, Czarnowski oraz Wojtaszek (l)