LM: Kolejna wygrana Grupa Azoty ZAKSA

Od wygranego spotkanie w Lidze Mistrzów 2019/2020 rozpoczęli siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W spotkaniu 1. kolejki grupy E mistrzowie Polski pokonali na własnym boisku Vojvodinę Nowy Sad.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym secie kontrolowała przebieg meczu. Po asie serwisowym i skutecznym bloku Duetu Rejno – Semeniuk drużyna z Kędzierzyna-Koźla wyszła na prowadzenie, 10:7. Świetnie w ataku spisywali się Parodi oraz Baroti co dało drużynie z Kędzierzyna-Koźla zwycięstwo.

Kolejna partia to wyrówna gra obu zespołów. Chociaż lepiej zaczęli goście i to gospodarze musieli ich gonić przez większość seta. W szeregach Vojvodina Nowy Sad,  Blagojević popisywał dobrą zagrywka oraz skutecznymi atakami. Dopiero końcówka partii należała do gospodarzy. Istotną kontrę skończył Semeniuk, w kolejne akcji Blagojević został powstrzymany przez  Smitha. Końcówka seta należała do  Rejno, który popisał się dobrą zagrywką, co doprowadziło drużynę z Opolszczyzny do wygranej drugiego seta.

Podopieczni Gribića znowu lepiej rozpoczęli seta od rywali, ale Ci dzielnie dotrzymywali im kroku do stanu 13:13. Doskonałe zagrywki Smitha pozwoliły gospodarzą na kilkupunktowa przewagę, którą utrzymali już do końca.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Vojvodina Nowy Sad 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

Składy:
ZAKSA: Parodi (15), Toniutti (1), Semeniuk (11), Baroti (16), Smith (7), Rejno (12), Zatorski (libero) oraz Stępień, Grygiel
Vojvodina: Simić (6), Masulović (9), Blagojević (17), Todorović, Perić, Nikić (2), Lakcević (libero) oraz Kovacević (2), Busa, Radović