LM: Leon i spółka rozprawili się z Vervą

W trzeciej kolejce spotkań Ligi Mistrzów w warszawskim Torwarze czekała kibiców wielka gratka, bowiem przyjechała tam ekipa trenera Vitala Heynena, włoska Perugia. Niespodzianki jednak nie było. Bardzo dobre zawody po raz kolejny rozegrał w barwach Sir Safety reprezentant Polski. Wilfrego Leon został wybrany MVP tego spotkania.

W pierwszym secie Warszawa była nico “skrępowana” przed rywalami, którzy w połowie partii wrzucili drugi bieg i pokonali Verve pewnie. Dobra gra na siatce Kwolka, Tillie, wspomagana resztą ekipy trenera Anasasiego, w drugim secie wyraźnie się “dogrzała”, pokazując wysoką skuteczność. Zacięte widowisko, dużo walki i ostatecznie remis 1:1 w meczu napawał optymizmem. Trzeci set był grany falami. Dobra gra Perugi, po chwili przestój i korzystny wynik miejscowych, ale gdy po raz drugi włoska ekipa uciekła z wynikiem, szybko było po secie. Najwięcej emocji i walki było w czwartej odsłonie, w której ważyły się losy meczu. Dobra zagrywka doprowadziła do kończenia seta na przewagi, ale ostatecznie nie udało się stołecznym siatkarzom doprowadzić do tie-breaka. Mecz zamknęła Perugia blokiem na Kwolku.

Warszawa po 3 kolejce spotkań ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Natomiast drużyna Heynena ma komplet zwycięstw.

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Sir Sicoma Monini Perugia 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 24:26)

Warszawa: Kwolek (14), Brizard (7), Niemiec (10), Nowakowski (9), Tillie (6), Udrys (7), Wojtaszek (libero) oraz Król (2), Grobelny
Perugia: Leon (25), Russo (4), Atanasijević (10), De Ceco (1), Płotnicki (16), Podrascanin (11), Colaci (libero) raz Piccinelli, Taht, Zhukouski (1), Hoogendoorn,  Lanza (1)