LM: Pewny rewanż Warszawy

Verva Warszawa przed własną publicznością wzięła rewanż na Benfice Lizbona za porażkę w Portugalii.

Początek meczu należał do gospodaży, jednak dobre zagrywki i gra na kontrach gości odwróciła wynik, dając prowadzenie Lizbonie. Warszawianie w tym secie mieli kłopoty z przyjęciem, ale również ze skończeniem własnego ataku. As Króla dał sygnał do walki, a błędy rywali pozwoliły na wyrównanie wyniku. Końcówka należała do Vervy, która ostatecznie triumfowała po kontrataku Grobelnego.

Drugi set, to już obraz ekipy Anastasiego do którego kibice są przyzwyczajeni. Dobra zagrywka, skuteczna gra atakiem, blokiem, ale i w obronie. Do tego jeszcze kilka błędów gości i w konsekwencji bardzo pewna wygrana Orlenu, do 13!

Trzeci i jak się okazało ostatni set, to skuteczna gra Grobelnego oraz wyraźnie robotę robił warszawski blok. Verva mając pewne prowadzenie dopuściła się dekoncentracji i roztrwonienia korzystnego wyniku. Ostatecznie w końcówce błąd ataku rywali, a po chwili błąd serwisowy dał Warszawie zwycięstwo w secie, ale i w meczu.
Po porażce 1:3 w pierwszym meczu, Verva Warszawa wzięła rewanż pokonując Benfice 3:0.

Verva Warszawa ORLEN Paliwa – Benfica Lizbona 3:0 (25:21, 25:13, 25:22)

Warszawa: Kwolek, Król, Brizard, Wrona, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Niemiec, Grobelny
Lizbona: Oliveira, Reis, Wohlfahrtstatter, Honore, Lopes, Da Silva, Casas (libero) oraz Lucas, Soares, Aleixo, Araujo