LM: Skra przegrywa w Maaseik

skra_pl

Bełchatowianie to jedna z trzech polskich drużyn, która reprezentuje nasz kraj w Lidze Mistrzów. Druga kolejka spotkań okazała się jednak kiepska dla Skry…

Skra w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów pokonała Trefla Gdańsk, drugi mecz bełchatowianie rozegrali w Belgii, gdzie jechali z nadzieją na zwycięstwo. Jak się szybko okazało, rzeczywistość była zupełnie inna, zdecydowanie bardziej brutalna. Skra nie miała argumentów aby zagrozić ekipie Greenyard, która jest aktualnym mistrzem Belgii oraz liderem ligowej tabeli.

Skra popełniała sporo błędów własnych, a sam Mariusz Wlazły, który momentami grał na swoim dobrym poziomie, nie wystarczył by nawet prowadzić wyrównaną grę z gospodarzami. Najbliżej zwycięstwa polska drużyna była w trzeciej partii, gdzie miała niewielkie prowadzenie. Jednak w końcówce Belgowie zagrali swoje, a partię i cały mecz zwyciężyli na przewagi.

 

Greenyard Maaseik – PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:21, 25:22, 29:27)

Maaseik: Cox (21), Pupart (5), Tammemaa (9), Maan (10), Blankenau (2), Grozdanow (7), Dronkers (libero) oraz Peeters, Baetens
Skra: Wlazły (15), Kłos (10), Kochanowski (6),  Ebadipour (10), Szalpuk (12),  Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teppan (1)

 

Drugi mecz w grupie D rozegrany zostanie w środowy wieczór, w Gdańsku zmierzy się Trefl z Berlin Recycling Volley

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply