LM: Trefl i Skra przeciwko rosyjskim drużynom

Trefl Gdańsk i PGE Skra awansowały do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale polskie ekipy zmierzą się z rosyjskimi drużynami.

Gdańszczanie w ostatnim meczu grupowym pokonali na wyjeździe Greenyard Maaseik, przypieczętowali tym samym swój awans z pozycji lidera tabeli grupy D.

Greenyard Maaseik – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

W drugim meczu tej grupy Skra podejmowała u siebie  ekipę z Berlina. Skra zrobiła co do niej należało, pokonując rywali. To jednak nie dawało jej jeszcze awansu, który uzależniony był od wyników spotkań w innych grupach. Jak się okazało późnym wieczorem, szczęście sprzyjało bełchatowianom i wobec korzystnych rozstrzygnięć, Skra awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

PGE Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys 3:0 (27:25, 25:23, 31:29)

Niestety w ćwierćfinałach nie zobaczymy ZAKSY, która sprawę awansu miała we własnych rękach i gdy wydawało się, że jest na najlepszej drodze by pokonać Lube, przegrała mecz w Italii.
Kędzierzynianie prowadzili 2:0 w meczu, a w trzecim secie mieli kilka piłek meczowych. Jednak polski team nie potrafił wykorzystać okazji i przegrał trzecią odsłonę meczu. To tylko nakręciło Lube, która od czwartej partii zaczęła grać lepiej, a konsekwencją tego było zwycięstwo 3:2. Tym samym ZAKSA zakończyła udział w Lidze Mistrzów.

Cucine Lube Civitanova – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (20:25, 22:25, 34:32, 25:21, 15:12)

Losowanie wyłoniło pary ćwierćfinałowe. Polacy trafili na Rosjan. Zdecydowanie trudne zadanie będzie miał Trefl, który zmierzy się z obrońcą tytułu, Zenitem Kazań. Natomiast Skra zagra z ekipą z Petersburga.

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozegrane będą w terminie 12-14 marca, rewanże 19-21 marca.

Pary ćwierćfinałowe:

Chamount VB 52 HB – Sir Safety Conad Perugia

Trefl Gdańsk – Zenit Kazań

PGE Skra Bełchatów – Zenit Sankt Petersburg

Dynamo Moskwa – Cucine Lube Civitanova

Do półfinałów Ligi Mistrzów awansują zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych. Te mecze zaplanowano w terminie 2-4 kwietnia oraz rewanże 9-11 kwietnia. Finał odbędzie się 18 maja w berlińskiej Max-Schmeling Halle.

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply