LM: ZAKSA bez szans z Lube

Kędzierzynianie po dłuższej przerwie wrócili do gry. Pierwszym meczem w tym roku było spotkanie 3 kolejki Ligi Mistrzów, które odbyło się w gliwickiej Arenie, a rywalami polskiego teamu była włoska potęga Cucine Lube.

ZAKSA dobrze rozpoczęła spotkanie, jednak ta sytuacja trwała tylko do stanu 7:5 w pierwszym secie. Później Włosi wrzucili drugi bieg, pokazując bardzo dobrą grę blokiem, co zdecydowanie sprawiło wiele kłopotu ZAKSIE. Pierwszą partię Lube wygrało pewnie, bo do 19. W kolejnych dwóch partiach sytuacja się nie zmieniła. Włosi zagrali dobre spotkanie, prezentując bardzo dobrą grę taktyczną, ale również pokazując swoją siłę w ataku. Ostatecznie kędzierzynianie przegrali w trzech, szybkich setach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (19:25, 17:25, 19:25)
ZAKSA: Kaczmarek (5), Toniutti (1), Wiśniewski (5), Bieniek (7), Śliwka (6), Deroo (11), Zatorski (libero) oraz Stępień, Jungiewicz, Koppers (2),  Szymura (2)
Lube: Sokołow (13), Simon (8), Juantorena (10), Stanković (7), Leal (14), Rezende (4), Balaso (libero) oraz Kovar, Cantagalli, Marchisio (libero)