LM: ZAKSA na minusie wróciła z Italii

Kędzierzynianie w drugiej kolejce Ligi Mistrzów rozegrali spotkanie w Modenie.

ZAKSA mecz rozpoczęła kiepsko, a gdy miejscowy Azimut narzucił własną grę, szybko zrobiło się 2:0 na tablicy wyników. ZAKSA zerwała się jednak do walki, ale jedynie wystarczyło tej walki na jednego seta. Trzeba oddać, że przez znaczną część czwartej odsłony, prowadzenie mieli podopieczni Gardiniego, jednak gospodarze wrzucając kolejny bieg, odrobili straty. Seta i mecz kończyła gra na przewagi, w której lepsi okazali się miejscowi.
Po dwóch kolejkach, ZAKSA ma na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Kolejny mecz ZAKSA rozegra w Arenie Gliwice, 15 stycznia 2019 godzina 18:00, a rywalem będzie włoska Cucine Lube Civitanova.

Azimut Leo Shoes Modena – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 26:24)

Modena: Zaytsev (18), Christenson (7), Holt (5), Anzani (13), Urnaut (15), Kaliberda (7), Rosini (libero) oraz Bednorz (10), Pinali (3)
ZAKSA: Kaczmarek (18), Toniutti (1), Wiśniewski (12), Bieniek (8), Śliwka (8), Deroo (16), Zatorski (libero) oraz Walawender, Jungiewicz, Wojtowicz

Garść statystyk:
Łukasz Kaczmarek – skuteczność ataku 43% (40 ataków, 1 błąd, 1 blokowany, 17 pkt.), dołożył 1 asa (16 serwisów, 2 błędy).
Sam Deroo – skuteczność ataku 38% (34 ataki, 3 błędy, 4 razy blokowany, 13 pkt.),  skuteczność przyjęcia 43% (32% perf.), dołożył 1 asa (11 zagrywek, 3 błędy), do tego 2 pkt. blokiem.
Łukasz Wiśniewski – skuteczność ataku 63% (16 ataków, 1 blokowany, 10 pkt.), dołożył 2 bloki.
Mateusz Bieniek – skuteczność ataku 60% (10 ataków, 1 blokowany, 6 pkt.), 1 blok, 1 as (14 zagrywek, 2 błędy)
Aleksander Śliwka – skuteczność ataku 30% (20 ataków, 3 błędy, 6 pkt.), 2 pkt. blokiem, skuteczność przyjęcia 56% (36 perf.)
Paweł Zatorski – skuteczność przyjęcia 63% (33% perf.), libero przyjmował najwięcej serwisów rywali. Na 30 przyjęć popełnił tylko 1 błąd.