LM: ZAKSA przegrywa półfinał. Faworyci nie zawiedli

Kędzierzynianie nie zdołali przełamać włoskiej Cucine Lube, która wygrywając, awansowała do ścisłego finału, w którym zagra z gospodarzami.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ekipy Civitanova. Włosi wyszli szybko na prowadzenie, które utrzymywali na mniejszym, czy większym poziomie, do końca seta. Druga partia była bardziej wyrównana. W końcówce przewaga ZAKSY pozwoliła kibicom na wiarę w końcowy sukces. Kędzierzynianie wygrali seta, ale niestety to nbynł pierwszy i ostatni set przez nich zwyciężony. Ostatecznie ZAKSA przegrywając 1:3, zagra w niedzielnym “finale pocieszenia”, o brązowy medal z inną włoską ekipą – Sir Colussi Perugia.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25, 25:22, 15:25, 18:25)

ZAKSA: Toniutti (1), Wiśniewski (8), Bieniek (9), Buszek, Torres (21), Deroo (7), Zatorski (libero) oraz Szymura (9), Falaschi (1), Jungiewicz (1), Semeniuk (2)
Cucine: Sokołow (20), Sander (13), Juantorena (17), Stanković (5), Christenson (4), Cester (7), Grebennikov (libero) oraz Marchisio (libero), Kovar (1), Zhukouski

W drugim półfinale włoska Sir Colussi Perugia starała się przeciwstawić faworytowi całych rozgrywek a jednocześnie gospodarzowi turnieju Fiunal Four, Zenitowi Kazań. Starała, bowiem niestety każdy z setów dość wyraźnie wygrywał Zenit z Leonem na czele. Drużyna trenera Alekno po raz kolejny dzisiaj zagra o złoto. Czy obroni tytuł?

Sir Colussi Sicoma Perugia – Zenit Kazań 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)

Perugia: Russell (2), Zaytsev (7), Atanasijević (12), De Cecco, Anzani (4), Podrascanin (7), Colaci (libero) oraz Cesarini (libero), Shaw, Siirila, Berger (4)
Zenit: Anderson (6), Wolwicz (7), Leon (19), Butko (1), Samojlenko (3), Michajłow (18), Werbow (libero)