LN: Przegrana Polaków

Reprezentacja Polski przegrała w pierwszym meczu Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów z Rosją 1:3. Mecz ze Stanami Zjednoczonymi będzie grą o pozostanie w turnieju dla podopiecznych Vitala Heynena.

Dwa pierwsze sety to słaba gra Polaków co doskonale wykorzystała reprezentacja Rosji. Duża ilość popsutych zakrywek i mała skuteczność bloku sprawiła, że nasi przeciwnicy wygrali bez żadnych problemów dwa sety. W trzecim secie Polacy znacznie poprawili swoją grę i już na samy początku doprowadzili do kilku punktowej przewagi i nie dali sobie jej odebrać do końca seta. W czwartej partii od samego początku Rosjanie przejęli kontrolę nad przebiegiem  seta i niestety Polakom nie udało się dogonić rywali i przegrali seta oraz cały mecz.

Rosja -Polska 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:17)

Składy:
Rosja: Wołkow (15), Michajłow (15), Muserski (13), Kliuka (12), Wolwicz (7), Kowaliew (4), Sokołow (libero) oraz Poletajew (1), Kobzar i Kabeszow (libero).
Polska: Kurek (23), Kochanowski (8), Śliwka (3), Łomacz (1), Kwolek (1), Bieniek (1), Zatorski (libero) oraz Szalpuk (11), Muzaj (3), Lemański (1), Bednorz (1), Schulz i Drzyzga.