LŚ: Druga porażka w Warnie

Zdecydowanie źle dla Polaków układa się turniej Ligi Światowej w Warnie. Po porażce 2:3 z gospodarzami, dzisiaj ulegli 1:3 Canarinhos.

Biało-czerwoni w pierwszych dwóch setach byli drużyną zdecydowanie słabszą od rywali, co odzwierciedla wynik. Brazylia od początku dyktowała warunki gry, szybko odskakując z wynikiem. W trzeciej partii Polska zagrała dobrą siatkówkę i pewnie zwyciężyła. Efektowną i skuteczną grę naszych rodaków oglądaliśmy do połowy czwartej partii. Niestety później doszło do przestoju, przez co stracili prowadzenie. Brazylia złapała drugi oddech, rozegrała kilka efektownych akcji, wyszła na przewagę i “pociągnęła” seta, trumfując w całym meczu.
Canarinhos tym samym zrewanżowali się Polakom za porażkę w Pesaro.

Brazylia – Polska 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19)

Brazylia: Renan (18), Lucarelli (14), Lucas (11), Mauricio (10), Souza (9), Bruno, Tiago (libero) oraz Leao (1), Douglas (1), Eder, Radke, Thales (libero)
Polska: Lemański (12), Konarski (11), Kurek (11), Bieniek (10), Śliwka (2), Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero), Szalpuk (9), Muzaj (6), Łomacz (1), Kłos