LŚ, gr.A: Wygrana Iranu

Reprezentacja Iranu pokonała Brazylię 3:2. Spotkanie w Teheranie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Brazylijczycy wygrali pierwszego seta zgodnie z planem. W drugim secie walka toczyła sie punkt za punkt. Ostatecznie na przewagi wygrali gospodarze stosunkiem 27:25. Do optymalnej dyspozycji w tym secie powrócili podopieczni trenera Rezende, którzy triumfowali do 20. Czwarty set to juz popis Irańczyków. Dzięki skutecznej grze w kontrze i ataku, gospodarze uzyskali przewagę nad przyjezdnymi, potrafili ją utrzymać do końca seta. W tie breaku, Iran skutecznie powiększał swoją przewagę. Na nic się zdały zmiany w składzie Canarinhos, bowiem lepsi w tie breaku okazali się gospodarze.

Iran – Brazylia 3:2 (18:25, 27:25, 20:25, 25:17, 15:9)

Iran: Mahmoudi, Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi Eraghi, Mirzajanpour, Tashakori, Alizadeh (libero) oraz Gholami, Ghafour, Mahdavi, Ebadipour Ghara
Brazylia: Bruno, Wallace, Siado, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario (libero) oraz Isac, Vissotto, Fonteles, Raphael, Eduardo.