LŚ: Polacy rozgromili Iran

Polski turniej Ligi Światowej przeniósł się z Katowic do Łodzi. W pierwszym meczu Rosja pokonała USA po tie-breaku. W drugim meczu wieczoru, Polacy podejmowali reprezentację Iranu, z którą  w  1:3.

Mecz w Łodzi rozpoczął Buszek asem serwisowym. Polacy dobrze grali na siatce, było też dobre przyjęcie. W ataku kolejne akcje kończył Konarski. Biało-czerwoni przez całego seta mieli prowadzenie, a punktowy blok dał wynik 25:17.

Drugą partię nasi rodacy rozpoczęli również od prowadzenia. Blok na Kubiaku dał Iranowi kontakt, jednak po chwili ponownie wynik był lepszy dla nas – 11:10, 14:11. Dobrze funkcjonował atak środkiem. Decydującą fazę seta, gospodarze weszli z przewagą sześciu oczek i nie oddali rywalom “pola”, obejmując prowadzenie 2:0 w meczu.

Iran nie poddał się i w kolejnym secie prowadził z Polakami wyrównaną grę. Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy stanie 6:8, zaś druga przy 15:16. Kilka kontrataków, as Buszka i w końcówce Polacy pewnie zmierzali do zwycięstwa 3:0.

Polska – Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

Polska: Konarski, Lemański, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (l) oraz Łomacz, Muzaj

Iran: Ebadipour, Marouf, Ghaemi, Seyed, Ghafour, Gholami, Marandi (l) oraz Ghara, Faezi