LŚ: Zwycięstwo z Brazylią na otwarcie hali w Krakowie

Lucas zostaje zablokowany przez Nowakowskiego 1:0. Wallace kończy atak na podwójnym bloku 1:1. Konarski zatrzymany 1:2. Polacy nie kończą ataku, Wallace bije po przekątnej 1:4. Punktowa zagrywka Konarskiego 4:5. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 5:8 – Mika nie radzi sobie z blokiem Brazylijczyków. Skuteczny Mika, Polska odrabia straty 8:9. Drzyzga i Nowakowski blokują Murilo i mamy remis 9:9 – czas dla Rezende. Murilo zablokowany 11:10. Myli się Wallace za drugim podejściem 13:12. Wrona i Drzyzga blokiem doprowadzają do drugiej przerwy technicznej 16:15. Lucarelli kończy akcję z szóstej strefy 17:17. Nowakowski uruchomiony na środku 19:18. Buszek uderza po bloku 21:18. Dobrze Drzyzga w obronie, Wallace dotyka siatki 23:19. Fonteles serwuje w siatkę 24:20. Koniec pierwszej odsłony 25:20.

Drugi ser zaczyna się od skutecznego, brazylijskiego bloku 0:1. Kiwa Konarski w boisko z piłki sytuacyjnej 1:1. Blok-aut po zbiciu Konarskiego 2:1. Z przesuniętej krótkiej atakuje Nowakowski 3:1. Sidao uderza obok rąk Wrony 4:3. Polacy tracą przewagę 4:4 – Mika zablokowany. Murilo broni atak Buszka w trybuny 5:5. Lucarelli asem doprowadza do pierwszej przerwy technicznej 5:8.  Autowa zagrywka Wrony 7:10. Z blokiem rywali nie radzi sobie Mika 7:12. Konarski radzi sobie na prawym skrzydle 10:14. Nowakowski punktuje serwisem 11:14. Blokiem gospodarze zaczynają niwelować straty 12:14. Wrona kończy piłkę przechodzącą 13:15. Druga przerwa techniczna 13:16. Już tylko jeden punkt dzieli oba zespoły 16:17. Remis, po 18. Nowakowski z przechodzącej 19:18. Na opadającym bloku kiwa Mika 21:19. Wallace uderza po bloku w aut 22:21. Lucarelli w aut – piłka setowa dla Polaków 24:21. Konarski kończy drugą odsłonę punktową zagrywką 25:21.

Widowiskowy atak Wallace 0:1. Mika zatrzymany 0:2. Blok-aut po ataku Konarskiego 1:2. Lucarelli nie przedziera się przez blok 3:3. Wrona trafia w boisko 5:4. Ciekawą wymianę wygrywają biało-czerwoni 7:5. Wallace bije w aut i mamy pierwszą przerwę techniczną 8:5. Drzyzga serwuje asa 11:7. Na czystej siatce atakuje Nowakowski 13:9. Lucas i Vissotto blokują Buszka 14:12. Druga przerwa techniczna 16:14. Konarski przedziera się przez pojedynczy blok Lucasa 17:15. Remis 18:18. Brazylia obejmuje prowadzenie 18:21 – as Lucasa. Konarski obija blok 20:22. Błąd w ataku Vissotto 21:22. As Nowakowskiego nie przyjmuje Fonteles, Polska remisuje 22:22. Konarski w siatkę 23:24. Po wideo weryfikacji sędzia zmienia zdanie – punkt dla Polaków 24:24. Fonteles bije po bloku 24:25. Nowakowski radzi sobie w ataku 26:26. Fonteles nie do zablokowania 26:27. Błąd sędziów punkt dla Brazylii 27:28. Kurek dynamicznie 28:28. Lucarelli kończy asem 28:30.

Konarski rozpoczyna od udanego zbicia 1:0. Blok Brazylii 1:1. Lucarelli radzi sobie w kontrze 2:3. As Vissotto 3:5. Mika doprowadza do remisu 5:5. Podopieczni Antigi przegrywają na pierwszej przerwie technicznej 6:8. W boisko nie trafia Fonteles 8:8. Nowakowski sprawia rywalom problemy zagrywką 11:10. Vissotto nie do zatrzymania w tej kontrze 13:13. Druga przerwa techniczna po ataku Kurka 16:14. Z przechodzącej bije Konarski 18:15. Fonteles zatrzymany, dobrze doszedł do bloku Konarski 19:15. Autowa zagrywka Lipe 20:17. As Nowakowskiego 21:17. Vissotto dotyka taśmy, skuteczny Wrona 22:18.    Fonteles zablokowany przez Boćka 23:18. Konarski obija blok i piłka meczowa dla reprezentacji Polski 24:19. Mecz kończy się wynikiem 25:20.

Polska – Brazylia  3:1  (25:20, 25:21, 28:30, 25:20)

Polska: Nowakowski, Konarski, Wrona, Drzyzga, Buszek, Mika i Zatorski (L) oraz Kurek, Bociek

Brazylia: Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas i Mario (L) oraz Fonteles, Vissotto, Raphael