Masny będzie ratował Visłę

Klub rozpoczyna budowanie drużyny na miarę PlusLigii zapowiada walkę o szybki awans do siatkarskiej ekstraklasy. Rozgrywający Michal Masny podpisał trzyletni kontrakt z Visłą Bydgoszcz.

Stowarzyszenie Bydgoska Siatkówka, które przejęło drużynę BKS Visła Bydgoszcz od początku sezonu 2019/2020 miało dwa cele jasno określone cele – uporządkowanie sytuacji finansowej klubu, by odbudować jego wiarygodność oraz utrzymanie drużyny w PlusLidze. Cel pierwszy został prawie osiągnięty i mimo skromnego budżetu Visła mogła walczyć o to, co najważniejsze, czyli wynik sportowy. Dla większości ekspertów i kibiców od początku było jasne, że są to zadania niezwykle trudne.

Kolejne fazy sezonu udowodniły, że polska ekstraklasa siatkarzy jest prawdziwą Ligą Mistrzów Świata. Niestety okazało się, że dla bydgoskich siatkarzy sprawdziło się to najmniej korzystne zakończenie i już w lutym było wiadomo, że spadek do I ligi będzie faktem.

Od tego momentu Zarząd klubu rozpoczął realizację scenariusza budowania drużyny, która w najkrótszym możliwym czasie ma wrócić do siatkarskiej elity w Polsce. Podjęto szereg kluczowych rozmów z władzami Miasta Bydgoszczy, sponsorami i sztabem trenerskim. – Cieszę się, że Klub poradził sobie z rozwiązaniem trudnych problemów finansowych i organizacyjnych. Siatkówka męska to w Bydgoszczy ważna dyscyplina sportu i Miasto nadal zamierza wspierać rozwój Klubu. Życzę jak najszybszego powrotu do PlusLigi i wierzę, że zawarty kontrakt z Michalem Masnym przyspieszy osiągnięcie tego celu – powiedział Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Przy podpisaniu kontraktu Michal Masny powiedział – Na moją decyzję wpływ miało kilka czynników: wizja rozwoju drużyny przedstawiona przez Prezesa Jurkiewicza, sposób prowadzenia klubu i uporządkowanie spraw z przeszłości, ale także rozmowa, jaką odbyliśmy wspólnie z Panią Wiceprezydent Iwoną Waszkiewicz. Cieszę się, że tutaj wszystkim zależy na przyszłości siatkówki, zwłaszcza że to już od jakiegoś czasu to jest także moje miasto i swoją przyszłość wiążę z Bydgoszczą.

Decyzja Michala jest dla nas bardzo ważna. Świetny, doświadczony rozgrywający ma ogromne znaczenie dla budowania składu, który ma awansować jak najszybciej do PlusLigi. Ważne jest także to, że ten zawodnik chce z nami zostać na dłużej, a to oznacza stabilizację składu i wpisuje się w naszą długofalową wizję budowy drużyny – nie krył zadowolenia Wojciech Jurkiewicz.

Fakt podpisania kontraktu przez tak klasowego rozgrywającego ma być też wyraźnym sygnałem, że BKS Visła Bydgoszcz buduje silną drużynę i będzie walczyć o szybki powrót do PlusLigi. Przypomnijmy, że kilka dni temu podpisano umowę z Marcinem Ogonowskim, nowym pierwszym trenerem, który był przed laty asystentem Andrzeja Kowala w Asseco Resovii. Zarząd BKS Visła zapewnia, że kolejne informacje dotyczące nowych kontraktów z zawodnikami pojawią się w najbliższym czasie, rozmowy

Źródło: Visła Bydgoszcz

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply