ME: Grupy rozlosowano, znamy rywali

Po czwartkowej ceremonii losowania w Helsinkach znane są już składy grup CEV EuroVolley Men 2021. Mistrzostwa kontynentu po raz drugi w historii odbędą się w aż czterech krajach i z udziałem 24 najlepszych drużyn w Europie.

Polska, Czechy, Estonia i Finlandia zajmą czołowe miejsca jako gospodarze poszczególnych grup, wraz z jednym wybranych przez siebie przeciwników – zgodnie z przywilejem wynikającym z decyzji Zarządu CEV. Następnie odbyło się losowanie z udziałem pozostałych 16 uczestniczących drużyn, wcześniej podzielonych na cztery koszyki po cztery zespoły, zgodnie z ich pozycją w najnowszym europejskim rankingu. Zgodnie z regulaminem CEV zdobywcy złotego i srebrnego medalu edycji 2019, Serbia i Słowenia, nie mogą spotkać się w fazie grupowej turnieju.

I tak oto wylosowane zostały następujące składy grup:
GRUPA A – Polska
Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia

GRUPA B – Czechy
Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra

GRUPA C – Finlandia
Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia

GRUPA D – Estonia
Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja

CEV EuroVolley 2021 Men odbędzie się w aż sześciu miastach-gospodarzach w czterech krajach. Organizatorzy mają nadzieję powtórzyć sukces odniesiony przez Francję, Słowenię, Belgię i Holandię, które były gospodarzami edycji 2019, otwierającej ten nowy rozdział europejskiej siatkówki.

Prezydent CEV Aleksandar Boričić podzielił te uczucia w swoim przemówieniu do śledzących losowanie przed ekranami kibiców: – Chciałbym podziękować czterem gospodarzom za okazanie gotowości do organizacji tegorocznego EuroVolley. W 2019 roku cieszyliśmy się naprawdę niesamowitym doświadczeniem podczas pierwszego turnieju współorganizowanego przez cztery narody, ale życzymy sobie, aby siatkówka nadal ewoluowała i poprawiała się. Jestem przekonany, że z pomocą czterech federacji narodowych oraz ich partnerów i krajowych władz, a także naszych wspaniałych sportowców, sprawimy, że EuroVolley 2021 będzie niezapomnianym przeżyciem na lata.

Źródło: CEV/PZPS/własne
Fot. CEV

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply