ME: Polki w ćwierćfinale!

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego po bardzo dobrym meczu oraz zwycięstwie nad faworyzowaną Italią, zajęły drugie miejsce w grupie. To oznaczało, że w 1/8 finału zagrały z Hiszpanią, występując w roli faworyta tego starcia.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Polek, które w pierwszym secie od początku do końca prowadzenie miały po swojej stronie. Hiszpanki fragmentami prezentowały dobrą grę, popełniając przy tym zdecydowanie zbyt wiele błędów.

Hiszpański temperament przyjezdne pokazały w drugiej oraz trzeciej partii. Skuteczna gra w ataku oraz co mogło dziwić, dobra gra obronna, skutkowały bardziej wyrównanym wynikiem w czasie trwania poszczególnych setów. Końcówki jednak Polki rozstrzygały pewnie na swoją korzyść. Dobra postawa biało-czerwonych w ataku oraz w polu serwisowym wystarczyła na pewne rozstrzygnięcie meczu.

Zwycięstwo nad Hiszpanią dało ekipie Jacka Nawrockiego awans do ćwierćfinału! Ten etap turnieju będzie ostatnim biało-czerwonych w Łodzi. Polska w 1/4 finału podejmować będzie reprezentację Niemiec (środa), która awansowała zwyciężając spotkanie ze Słowenią. Półfinały oraz mecze o medale rozegrane zostaną w Turcji.

POLSKA – HISZPANIA 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Polska: Alagierska, Stysiak, Efiminko-Młotkowska, Wołosz, Smarzek-Godek, Mędrzyk, Stenzel (L), Maj-Erwardt (L) oraz Grajber, Kąkolewska
Hiszpania: Berbel, Corral, Rivero,Caro Garcia, Segura, Escamilla, Sanchez (L), Llabres (L) oraz Gonzalez, Castellano

 

Inf. własna/fot. CEV

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply