ME: Belgia rozbita w półfinale

Rosjanie z Belgią rozegrali mecz półfinałowy Lotto Eurovolley Poland 2017. Pierwszy set drugiego półfinału był zdecydowanie jednostronny. Rosjanie rozbili Belgów w każdym elemencie, szczególnie boleśnie zagrywką – 8:2, 16:9. Ostatni punkt padł po błędzie zagrywki.

Belgia w drugiej partii zagrała nieco lepiej, nie pozwalając rywalom na odskoczenie z wynikiem. Niestety taka sytuacja nie utrzymała się zbyt długo, bowiem po dziesiątym punkcie, Rosja poderwała się do walki, skutecznie uciekając z wynikiem – 16:10, 20:15. Rosja na siatce robiła co chciała, dlatego szybko prowadziła 2:0 w meczu.

Długa przerwa po drugim secie nie wpłynęła na grę Belgii pozytywnie. W tym meczu ekipa trenera Heynena była zaledwie tłem w grze Rosjan, którzy mieli pełną kontrolę nad wynikiem. Tym sposobem Sborna awansowała szybko do finału, w którym zagra z Niemcami, zaś Belgowie o brązowy medal mistrzostw zawalczą z Serbią.

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

Rosja: Vlasov, Volvich, Grankin, Volkov, Berezhko, Mikhailov, Martynyuk (l) oraz Zhigalov

Belgia: Van Den Dries, Deroo, Verhees, Van De Voorde, Valkiers, Rousseaux, Stuer (l), Ribbens (l) oraz Lecat