ME: Skład Polaków na EuroVolley 2019

PolishcoachHeynenVital

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn podał skład kadry narodowej na CEV Mistrzostwa Europy 2019.

 

Reprezentacja Polski mężczyzn na CEV Mistrzostwa Europy 2019

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy                      

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający                  

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący

Wilfredo Leon – Sir Safety Perugia, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy                      

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero

CEV Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

 

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia,Polska, Ukraina

 

Mecze grupy D w Rotterdamie i Amsterdamie:

 

13 września, piątek (Rotterdam)

14.00 Czechy – Ukraina

17:00 Estonia – Polska

20.00 Holandia – Czarnogóra

14 września, sobota (Rotterdam)

16.00 Ukraina – Holandia

19.00 Estonia – Czarnogóra

15 września, niedziela (Rotterdam)

16:00 Holandia – Polska

19.00 Czechy – Estonia

16 września, poniedziałek (Rotterdam)

17.00 Czarnogóra – Ukraina

20.00 Polska – Czechy

17 września, wtorek (Amsterdam)

17.00 Czarnogóra – Polska

20.00 Estonia – Holandia

18 września, środa (Amsterdam)

16:00 Ukraina – Estonia

20.00 Holandia – Czechy

19 września, poniedziałek (Amsterdam)

17.00 Czechy – Czarnogóra

20.00 Polska – Ukraina

 

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

 

A1-C4     B1-D4

A2-C3     B2-D3

C1-A4     D1-B4

C2-A3     D2-B3

 

Mecze 1/8 i ćwierćfinałowe rozegrane zostaną we wszystkich krajach – gospodarzach turnieju (w Holandii w Apeldoorn).

 

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23 i 24 września, a mecze o półfinałowe (Słowenia i Francja) i o medale 26-29 września w Paryżu.

 

 

Inf. prasowa PZPS

Zapraszamy do komentarzy :)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply