MHJW: Norwegia na podium

Ostatniego dnia XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, Azerowie zagrali z Norwegami o trzecie miejsce. W poprzednich dniach obie drużyny przegrały poprzednie dwa mecze.

Norwegowie od początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry, lepiej spisując się na siatce. Azerowie mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki, jednak mimo wszystko starali się walczyć do końca. Punkt zagrywki Ostvika dał piłkę setową, a kolejną akcję Norwedzy skończyli na siatce.

Norwegia już na początku drugiej partii odskoczyła z wynikiem, głównie za sprawą zagrywki – 2:7. Azerbejdżan zdołał zniwelować nieco straty atakami, jednak błędy własne nie pozwoliły im na prowadzenie wyrównanej gry z rywalami. Norwegia czujnie grała blokiem, a w konsekwencji kontrolowała wynik – 8:13. Norwegia szybko zakończyła seta, prowadząc już 2:0 w meczu.

Trzeci set szybko pokazał, że będzie tym ostatnim. Norwegia grając dobrze zagrywką i kontynuując czujną grę blokiem, uzyskała wysokie prowadzenie. Deklasując rywali, Skandynawowie wygrali mecz, tym samym zajmując trzecie miejsce w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Azerbejdżan – Norwegia 0:3 (19:25, 17:25, 14:25)

Azerbejdżan: Aghazada, Hasanli, Suleymanov, Aghabayov, Bayramov, Aliyev (L)
Norwegia: Ostvik, Olimstad, Raftevold, Thelle, Bjelland, Kavil, Bergum (L)