MHJW: Polacy zwycięzcami

Meczem  zamykającym XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera było spotkanie Polski i Rosji. Wynik tego meczu decydował o zwycięzcy turnieju.

Rosjanie rozpoczęli mecz od prowadzenia, jednak po asie serwisowym Konarskiego był stan 3:4. Przerwa techniczna odbyła się przy stanie 5:8. Ponownie odrobiliśmy straty za sprawą asa serwisowego, tym razem Kwolka – 8:9, 9:9. Blok Nowakowskiego powiększył przewagę, ale niekończące ataki dały wynik 14:16 na drugiej przerwie technicznej. Niestety w tym secie biało-czerwoni nie mieli argumentów by powstrzymać Rosjan, którzy objęli prowadzenie w meczu.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Polaków, jednak rywale szybko wyrównali wynik – 3:0, 3:3. Po będzie Rosja traciła trzy punkty na przerwie technicznej – 8:5. W dalszej części seta, po błędzie Szalpuka był remis 13:13. W końcówce, przy  Schulza  odskoczyła Polska na pięć punktów – 21:16. Ostatecznie atak Bieńka doprowadził do remisu w meczu.

Kolejny set był bardziej wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi. Co prawda Polacy mieli  jednopunktowe prowadzenie na czasach technicznych, ale set rozstrzygała gra na przewagi, którą zwyciężyli goście.

Czwarta odsłona spotkania, to dominacja Polaków od początku do końca i w każdym elemencie. Bardzo dobra gra serwisem Nowakowskiego, Bieńka, Łomacza. Do tego skuteczne bloki i ataki. W tym secie rywale nie istnieli – 8:2, 16:10, 20:11.

Tie-breaka rozpoczęliśmy od przewagi – 5:3. Rosjanie poprawili grę w ataku, co szybko przełożyło się na wynik – 6:6. Zmiana stron boiska nastąpiła przy wyniku 8:7, po ataku środkiem Nowakowskiego. Polacy utrzymywali prowadzenie, głównie za sprawą dobrej gry Szalpuka, który kończył trudne piłki. Kontra Śliwki dała zwycięstwo w meczu, a tym samym w całym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

POLSKA – ROSJA 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10)

Polska: Nowakowski, Konarski, Szalpuk, Drzyzga, Kwolek, Bieniek, Zatorski (l) oraz Schulz, Kubiak, Śliwka

Rosja: Kovalev, Volkov, Rodichev, Muserskiy, Mikhaylov, Kuraev, Sokolov (l)