MHJW: Zwycięstwo z Rosją na zakończenie Memoriału

Apalikov serwuje w aut 1:0. Na środku bije Muserskiy 1:1. Rosjanie dotykają górnej taśmy 3:2. W kontrze nieomylny na lewym skrzydle Winiarski 4:2. Błąd Miki i Rosja prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 7:8. Pojedynczy blok Grankina 9:13. Druga przerwa techniczna 10:16. Konarski atakuje w aut 10:17. Winiarski obija blok rywali 12:19. Autowa zagrywka Apalikova 14:21. Konarski wybija piłkę po bloku w aut 17:23. Konarski blokuje plas Pavlova 18:23. Muserskiy również nie przedziera się przez polski blok 19:23. As Nowakowskiego 20:23. Kolejny punktowy serwis 21:23. Piłka setowa dla reprezentacji Rosji 21:24. Pavlov kończy pierwszą odsłonę 22:25.

Pierwszy punkt zdobywa Spiridonov 0:1. Mika uderza po skosie 1:1. Błąd Zagumnego 1:3.  Kłos atakuje w aut ze środka 2:5. Z drugiej linii punktuje Mika 3:5. Pavlov uderza bez bloku w aut 7:9. Apalikov wykorzystuje piłkę przechodzącą 7:11. Blok Miki i Nowakowskiego 9:11. Mika nie przedziera się przez rosyjski blok 9:14. Nowakowski po raz kolejny dobrze spisuje się w polu serwisowym 13:15. Druga przerwa techniczna 14:16. Drzyzga wygrywa konfrontację na siatce 16:17. Mika po bloku i mamy remis 19:19. Punktowy blok i Polacy na prowadzeniu 20:19. As Apalikova 20:21. Myli się na środku Muserskiy 22:21. Piłka setowa po zbiciu Kłosa 24:23. W aut serwuje Konarski 24:24. Winiarski kończy akcję na potrójnym bloku 25:24. Reprezentacja Polski wygrywa blokiem drugiego seta 26:24.

Po rękach Nowakowskiego atakuje Muserskiy 1:1. Po prostej trafia w boczną linię Mika 2:1. Winiarski serwuje w siatkę 5:5. Mika zablokowany i obie drużyny udają się na pierwszą przerwę techniczną 6:8. Efektowne zbicie Savina 8:10. Z piłki przechodzącej atakuje Muserskiy 9:12. Druga przerwa techniczna 12:16. Myli się w ataku Spiridonov 17:20. Muserskiy blokuje Nowakowskiego 17:23. Nieudana kiwka Savina 20:23. Rosjanie ponownie lepsi 20:25.

Czwartą odsłonę otwiera atakiem Ilinykh 0:1. W kontrze radzi sobie Konarski 3:1. Ze środka atakuje Nowakowski 4:2. Punktowa zagrywka Nowakowskiego 5:2. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:4. Mocne zbicie Konarskiego 10:5. Efektownie na środku kończy akcję Nowakowski 12:7. Nie do obrony atak Miki z drugiej linii 14:9. Błąd podwójnego odbicia odgwizdany Fabianowi 15:12. Druga przerwa techniczna 16:12 – skutecznie Mika. Ilinykh po przekątnej trafia w boisko 19:14. Winiarski nie przedziera się przez blok Muserskiyego 20:17. Winiarski popełnia błąd w ataku 22:19. Konarski doprowadza do pierwszej piłki setowej 24:20. Rosjanie zniwelowali straty 24:24. Drzyzga czujnie na siatce 25:24. Mika i Nowakowski blokiem doprowadzają do tie-breaka 26:24.

Udana kiwka Nowakowskiego 1:0. Drzyzga posyła piłkę w aut 3:1. Na prawym skrzydle atakuje Mika 4:1. Zmiana stron przy wyniku 8:4. Konarski punktuje 9:5. Wrona serwuje w siatkę 9:6. Drzyzga swoją zagrywką sprawia problemy rywalom 11:6. Sprytnie kiwa Mika 12:7. Konarski obija blok 13:8. Piłka meczowa dla Polski 14:9. Winiarski i Wrona stawiają punktowy blok 15:9.

Polska – Rosja 3:2  (22:25, 26:24, 20:25, 26:24, 15:9)
Polska: Nowakowski, Konarski, Winiarski, Zagumny, Kłos, Mika i Ignaczak (L)
Rosja: Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Savin, Muserskiy i Golubev (L)