MŚ, gr. G: Francuzi zagrają o medale

Francuzi wygrywając pierwszego seta w meczu z Iranem zapewnili sobie awans do najlepszej czwórki tych Mistrzostw.

Rozpoczynamy mecz ostani III rundy w katowickim Spodku. Francuzom do awansu do półfinału potrzeba wygrania jednego seta Irańczycy żeby awansować musieliby wygrać z rywalem w trzech setach a i w każdym secie wygrane musiałyby być wysoko. Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Po pierwszej przerwie technicznej Francuzi przyspieszają i odskakują rywalom na trzy punkty. Trener Kovac prosi o czas. Przerwa wybija z rytmu Le Roux który posyła serwis w siatkę. Punkt ten odrabia Rouzier skutecznym atakiem 12:9. Irańczycy odrabiają straty Francuzi mają tylko punkt przewagi. Ngapeth myli się w ataku w meczu mamy remis 14:14. Na drugiej przerwie Irańczycy prowadzą dwoma punktami.  Tillie obija irański blok i zdobywa kolejny punkt 20:17.  Rouzier serwuje w siatkę 21:19.  Atakujący Francji nie do zatrzymania zdobywa kolejny punkt 24:19.  Francuzi wygrywają seta 25:20 i tym samym awansują do półfinałów Mistrzostw Świata.

Francuzi awans mają już w kieszeni stąd trener Tillie daje odpocząć podstawowym graczom i dokonuje zmian na boisku. Gra na boisk. jest zdecydowanie spokojniejsza bowiem wszystko się już wyjaśniło, a rozluźnienie w francuskiej ekipie sprawia że na pierwszej przerwie technicznej Iran prowadzi jednym punktem. Zmiana sytuacji zmienia się z każdą akcją Francuzi prowadzą 22:19.  Podopieczni Tillie wygrywają drugą partię 25:23. W trzeciej partii oba zespoły już zupełnie rozluźnione grały bez ciśnienia a Irańczycy jakby chcący jeszcze coś pokazać wygrali tę partię 25:22. Statystyki Najlepiej punktującym zawodnikiem był Mahmoudi Shahram który zdobył 13 punktów. Wśród Francuzów najlepszy jest Sidibe Mory z dziesięcioma punktami.  W serwisie zdecydowanie lepiej prezentowali się podopieczni Kovaca którzy zdobyli trzy punkty, Francuzi bez punktu w tym elemencie. Czwarta partia to zdecydowane prowadzenie Irańczyków 9:15. Set czwarty wygrany przez Iran 25:19 jednak piąta partia należała już do Francuzów ktorzy wygrali 15:9.