MŚ, gr. H: Brazylia w półfinale

Brazylia pokonała Rosjan 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału Mistrzostw Świata.

Początek meczu rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn. Wallace pewnie z prawego ataku – 4:4. Udana kiwka Brazyljczyków i na pierwszej przerwie technicznej to oni prowadzili dwoma punktami – 8:6.Lucas pewnie ze środka – 9:7. Muserskij również skutecznie ze środka – 10:9. Lucarelli kończy kolejna piłkę na prawym skrzydle – 11:9. Zamieszanie po stronie Rosjan i punkt dla ich rywali, którzy schodzili na drugą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Skuteczny blok Rosjan – 16:15. Błąd przyjęcia po stronie Rosjan i o czas poprosił ich szkoleniowiec – 18:15. Lucas zagrywa w aut – 19:17. Przy stanie 19:18 o czas poprosił tym razem trener Brazylii. Sidao zablokowany przez Pawłow i remis – po 20. O drugi czas poprosił Rezende. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Lucarelli – 22:20. Murilo zdobywa punkt po ataku z lewego skrzydła – 24:21. Czas dla Rosjan. Ostatecznie Brazylijczycy zwyciężają 25:22.

Początek to znów wyrównana walka. Wallace zdobywa punkt bezpośrednio  z zagrywki i na dwupunktowe prowadzenie wychodzą Brazylijczycy – 6:4. Na pierwszej przerwie technicznej przewaga ta utrzymała się – 8:4. Blok Rosjan – 10:8. Muserskij pewnie ze środka – 11:9. Udana kontra Rosjan i już tylko punkt przewagi Brazylijczyków – 11:10. Kolejny blok i remis – po 11. O czas poprosił Rezende. Muserskij po raz kolejny pewnie na środku – 12:13. Lucarelli atakuje po bloku – 13:14. Na drugiej przerwie technicznej minimalnie lepsi siatkarze Canarinhos – 16:15. Lucas szczęśliwie kończy ze środka – 19:17. Muserskij odpowiada tym samym – 19:18. Lucas blokuje Pawłowa 21:18. O czas poprosił selekcjoner Rosji . Brazylijczycy wygrywają pewnie seta drugiego 25:20 i w całym spotkaniu 2:0.

Rezende psuje zagrywkę – 1:2. Muserskij pewnie ze środka – 1:3. Lucas odpowiada tym samym – 2:3. Spiridonow skutecznie atakuje na lewym skrzydle – 3:5. Lucarelli popełnia błąd w ataku – 4:7. W kolejnej próbie już się nie myli – 5:7. Na pierwszej przerwie technicznej Rosjanie prowadzą 5:8. Pawłow obija blok Brazylijczyków – 6:9. Długa wymiana, którą ostatecznie kończy Lucarelli i mamy remis – po 10. Muserskij atakuje w aut – 11:10.  Czas dla Rosjan. Pawłow pewnie na prawym skrzydle – 11:12. Muserskij psuje zagrywkę – po 13.  Murilo obija blok rywala – 15:15. Volvich skutecznie na środku i na drugiej przerwie technicznej Rosjanie prowadzą jednym ‘oczkiem’. Pawłow przedziera się przez blok rywali – 16:17. Muserskij myli się w ataku ze środka – 18:17. W kolejnej akcji już się nie myli – po 18. Przy stanie 21:19 o czas poprosił trener Rosji. Lucarelli przedziera się przez blok rywali – 22:20. Sidao zatrzymuje Volvicha – 23:20. Brazylijczycy wygrywają 25:21 i w całym meczu 3:0.

Brazylia – Rosja 3:0 (25:22; 25:20, 25:21)

Składy:

Rosja: Muserskij, Apalikow, Pawłow, Grankin, Spiridonow, Ilinych, Ermakow (L) oraz Volvich

Brazylia: Rezende, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Da Silva (L) oraz Fonteles,  Raphael, Vissotto