MŚ, gr. H: Polska w półfinale!

Polska pokonała Rosję 3:2 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do półfinału Mistrzostw Świata, w którym zagramy z reprezentacją Niemiec.

Pierwszy punkt dla Rosjan. Wlazły odpowiada atakiem z prawego skrzydła. Mika atakuje po prostej – po 2. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Drzyzga – 4:2. Spiridonov skutecznie atakuje – 4:3. Blok Polaków – 5:3. Udana kontra naszej reprezentacji – 6:3. Wlazły obija blok rywala – 7:3. Czas dla Rosjan. Nowakowski ze środka – 8:4. Wlazły po raz kolejny po rękach rywalach – 9:6. Winiarski zagrywa w aut – 10:8. Pavlov atakuje w aut – 12:8. Fantastyczny atak Nowakowskiego 13:9. Kontra Polkaów – 14:9. Mika blokuje Spiridonova 15:9. Ilinykh zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 15:12. Wlazły atakuje po prostej i na drugiej przerwie technicznej mamy cztery punkty przewagi. Spiridonov pewnie zdobywa punkt z ataku – 16:13. Winiarski skutecznie z lewego skrzydła – 17:13. Spiridonov atakuje w aut – 18:14. Potrójny blok Polaków – 20:14. Wlazły psuje zagrywkę – 20:15. Wlazły w fantastycznym ataku z prawego skrzydła zdobywa kolejny punkt – 22:16. Pavlov posyła asa – 22:18. Muserskij ze środka – 22:19 i o czas prosi Antiga. Kolejny as serwisowy Pavlova – 22:20. Mika obija potrójny blok Rosjan – 23:20. W kolejnej akcji zostaje zablokowany – 23:21. Muserskij zagrywa w aut i wygrywamy 25:22 i w całym meczu 1:0.

Początek wyrównany po obu stronach siatki. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Drzyzga – 5:3. W kolejnej próbie myli się w tym elemencie – 5:4. Długa wymiana, którą ostatecznie kończy Spiridonov, który na lewym skrzydle blokuje Mike – po 5. Kłos pewnie ze środka i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:6. Podwójny, skuteczny blok Polaków – 9:6. Nowakowski posyła asa serwisowego 10:6. O czas prosi trener Rosji. Pavlov atakuje na prawym skrzydle – 10:7. Spiridonov zagrywa w aut – 12:8. Apalikov pewnie ze środka – 12:9. Wlazły pewnie na prawym skrzydle – 13:9. Mika zablokowany przez potrójny blok Rosjan – 13:11. W kolejnej akcji już nie do zatrzymania – 14:11. Kiwka Wlazłego – 15:13. Spiridonov pewnie na lewym skrzydle – 15:14. Rosjanie doprowadzają do remisu – po 15. Kontra Rosjan i to oni na drugiej przerwie technicznej prowadzą 15:16. Winiarski atakuje w aut – 17:15. Wlazły kończy na prawym skrzydle – 17:16.  Nowakowski posyła asa – po 17. Pavlov zablokowany – 18:17. O czas prosi trener Rosji. Kontra Winiarskiego – 19:17. Apalikov myli się w ataku, posyłając piłkę w aut – 20:17. Wlazły nadal nie do zatrzymania! Kończy kolejny atak – 21:18. Po chwili myli się na zagrywce – 21:19. Savin również psuje zagrywkę – 22:19. Mika kończy na lewym skrzydle – 23:20. Blok Polaków i piłka setowa! O czas poprosił Antiga. Wygrywamy 25:22 i w całym meczu 2:0. Mamy awans do półfinału Mistrzostw Świata!

Z piłki przechodzącej atakuje Ilinykh – 1:2. Kubiak kończy na lewym ataku – po 2. Ilinykh blokuje Wlazłego 2:3. Wlazły nie trafia w boisko – 2:4. Kiwka Kubiaka – 3:6. Mika zatrzymany na lewym skrzydle – 3:8. Wlazły atakuje w aut – 3:9. Z drugiej linii atakuje Kubiak – 5:10. Wlazły zagrywa w aut – 5:11. Spiridonov zagrywa w siatkę – 7:12. Kubiak skutecznie kiwa – 8:13. Muserskij zablokowany – 9:13. Pojedynczy blok Nowakowskiego – 12:15. Kubiak zagrywa w aut i na drugiej przerwie technicznej tracimy cztery ‘oczka’. Wlazły kończy na prawym skrzydle – 13:16. Udana kontra Polaków – 14:16. Kiwka Wlazłego – 15:16. Nowakowski psuje zagrywkę – 15:17. Z przechodzącej atakuje Volvich – 15:18. Wlazły psuje zagrywkę – 16:19. Konarski myli się w ataku – 17:21. O czas poprosił Antiga. Pavlov pewnie z prawego skrzydła – 18:23. Rosjanie zwyciężają 21:25 i w całym meczu 2:1.

Mika pewnie w ataku – 1:1. Wlazły psuje zagrywkę – 2:3. Mika zablokowany 2:4. Wlazły pewnie na prawym skrzydle – 5:6. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 5:8. Przewaga Rosjan wzrastała 6:11. Volvich psuje zagrywkę 7:11. Czas dla Antigi. Wlazły zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 13:9. Przy stanie 11:13  czas poprosił trener Rosji. Konarski przedziera się przez blok przeciwnika – 12:14. Buszek pasuje zagrywkę – 12:15. Rosjanie wpadają w siatkę – 13:15. Na drugiej przerwie technicznej Rosjanie prowadzą trzema punktami – 13:16. Kubiak pewnie z lewego skrzydła – 14:16. Udana kontra Polaków – 15:16. Volvich zatrzymany – po 16. Błąd przejścia dołem po stronie Rosjan – po 17. Blok Polaków – 17:18. Czas dla szkoleniowca Rosji. Volvich zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki – 18:19. Konarski atakuje w aut – 19:21. O czas poprosił szkoleniowiec naszej drużyny. Rosjanie zwyciężają seta czwarteg0, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Nowakowski posyła asa – 2:0. Przy stanie 4:1 czas poprosił trener Rosji. Z prawego skrzydła Wlazły – 6:2. Blok Polaków – 8:3. Mika uderza w antenkę – 10:6. Nowakowski zablokowany 10:7. Pavlov psuje zagrywkę – 12:8. Zwyciężamy ostatecznie 15:11 i w całym meczu 3:2.

Polska – Rosja 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11)

Składy zespołów:

Polska: Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (L) oraz Konarski, Kubiak, Zagumny, Buszek

Rosja:  Muserskij, Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Ilinykh, Ermakov (L) oraz Savin, Volvich, Makarov