MŚ: Piąte miejsce dla Rosji

W Łodzi odbył się mecz o 5 miejsce, w którym zmierzyli się Rosjanie z reprezentacją Iranu. Lepsi okazali się ci pierwsi, wygrywając pewnie 3:0.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadzili Irańczycy. Rosjanie zaczęli grać pewniej, wykorzystując kontry. Świetnie na zagrywce spisywał się Pavlov oraz Muserski. Irańczycy przegrali pierwszą partię 19:25.

Na początku seta drugiego niewielką przewagę wypracowali sobie Rosjane. Dalsza gra to walka punkt za punkt: 13:13; 17:17. W końcówce znów skuteczniejsi Rosjanie i to oni zwyciężyli 21:25 i w całym meczu było już 0:2.

Rosjanie kontynuowali soją dobrą grę w odsłonie trzeciej. Irańczycy popełniali błędy własne i w konsekwencji nie potrafili zniwelować strat punktowych. Przegrali wysoko – do 18 i to Rosjanie zwyciężają spotkanie, zajmując ostatecznie piąte miejsce na Mistrzostwach Świata.

Iran – Rosja 0:3
 (19:25; 21:25; 18:25)